| anne0303 a întrebat:

Buna sunt studenta la mate-info in clasa a 12-a si inca ma gandesc la ce facultatea sa merg.
Dupa parerea mea facultatea de relatii internationale si studii europene(d la babes bolyai) m-i s-ar potrivi perfect avand in vedere oportunitatile de cariera.Insa mi-ar placea tare mult sa merg si la litere pentru a studia limba coreeana.Ce credeti ca ar trebui sa fac? Sa merg la ambele facultati sau imi va fi prea greu?

1 răspuns:
| ReViNeMaScAtii a răspuns:

Trebuie sa iti place ceea ce alegi
degeaba jobul X e mai bine platit daca nu te atrage
sa mergi la ambele facultati va fi foarte stresant.