| Loredana96 a întrebat:

Buna,sunt total incurcata.
Am 18 ani, nu am avut nici o relatie serioasa, din toate punctele de vedere.Incercari au fost,pretendenti la fel,dar nu am avut sentimente pentru ei,si nu inteleg de ce.
De cand eram mica,in cartier era un baiat care mereu cand ma vedea, ma saluta, si daca aveam nevoie ma ducea unde imi trebuia prin oras.Era ca un prieten de familie, pentru ca se impaca foarte bine cu tata.Ma felicita de ziua mea, si din cand imi mai scria pe mess, ma intreba cum merge scoala si chestii de genu.
Deja cand aveam vreo 14 ani,a inceput sa imi spuna ca eu cand voi creste mare voi fi mireasa lui,imi scria sa fiu cuminte, sa am grija, si sa nu uit ca cineva se gindeste la mine si ca abia asteapta sa vina timpul sa iasa cu mine.Eu ii raspundeam, dar nicidecum nu luam in serios vorbele lui.
El de la 18 ani munceste peste hotare.Acum el are 26 si eu 18.Vara aceasta m-a sunat intr-o zi si m-a chemat la plimbare.Am zis ok.Si astazi regret ca am iesit, deoarece din acea zi s-a inceput pentru mine chinul. Fara prea multe cuvinte, mi-a placut de el.Am vorbit pe diferite teme, printre care mi-a spus ca dupa ce termin scoala (asta peste 2 ani) eu voi fi a lui.Ne-am vazut o seara, si apoi peste 3 zile primesc mesaj pe mess,cu mii de scuze ca nu a trecut pe la mine, dar deja e plecat in Franta.A cazut cerul pe mine, asta a fost prima dezamagire.
El de aproape 10 ani munceste peste hotare, si vine doar vara si iarna pe 2 saptamini. Spune ca vrea sa-si faca un viitor,sa puna baza,si apoi sa-si faca o familie.
Iarna aceasta iar a venit. Iarasi am iesit cu el, iarasi mi-a spus ca demult astepta momentul sa iesim, doar ca inainte eram prea mica.Si mi-a tot dat sfaturi,sa invat, sa fiu cuminte, sa merg concret spre scopul meu.
Apoi iarasi pe 3 zile a disparut, nici un sunet nimic.Si aseara m-a sunat sa iesim, de data aceasta m-a dus la un club de noapte, si mi-a facut cunostinta cu prietenii lui.Tot aseara mi-a spus ca a vrut sa fie cu mine, deoarece a doua zi are bilet si pleaca.
Eu nu pot sa inteleg, daca el se atirna serios sau nu.Nu pot sa inteleg daca tot ce spune e adevar sau minciuna.El asteapta ca eu sa invat si chestii de genu,sa vina timpul si sa fiu sotia lui.Dar cand vine acasa mai mult e cu petrecerile si prietenii, si cu mine iese odata, si apoi pleaca.Adica nici nu ma lasa nici nu ma tine.
Vine acasa si mereu intreaba de prietenii mei, ce fac eu, si daca am pe cineva.Dar pe mine nu prea ma deranjeaza.Vara trecuta i-a spus lui tata ca nu vrea ca acum sa-mi intre dragostea in cap pentru ca s-a dus cu invatatura mea, ok..fie cum zice, atunci de ce ma tot nebuneste de cap?

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Te stresezi degeaba...
Da esti fata cuminte si probabil i-ar place sa-si intemeieze o familie cu tine, insa in realitate el e atras de tine mai mult din orgoliu si ca ideal in viata, iar sincer eu cred ca, chiar daca veti fi o familie la un momentdat cineva tot va gresi si se va rupe cam tot ce a fost frumos intre voi.
Din ce ai spus tu e clar ca nu e atasat de tine, dar in schimb pentru el esti un fel de investitie in viitor, acum cat timp tu inveti el se distreaza (cu alte fete) e bine mersi, mai apoi va veni in tara si te ia pe tine de sotie, iti face un copil si cam aia a fost toata tineretea ta, vei ramane casnica cu regretul ca nu ai intalnit un tip cu care sa te distrezi.

| NAT0 a răspuns:

Vrei sa ajungi o muritoare de foame? S-a dus sa munceasca pentru a castigs un ban si sa vina aici sa faca ceva frumos pentru tine, probabil.laughing
https://m.youtube.com/results?q=nane%20ganduri%20la%20miezul%20noptii&sm=1
Mno. Ai rabdare cu viata si vezi ce-ti rezerva viitorul.

| Seven07 a răspuns:

Seductia e o arma puternica sa stii. Baiatul nu poate face ce fac cei care ar fi langa tine zilnic dar este suficient de inteligent cat sa te seduca. Iar tu in momentul de fata esti sedusa de el. O sa iti explic ambele fete ale monezii. Exista posibilitatea ca el sa aiba planuri serioase cu tine si sa vrea intr-adevar sa se trezeasca dimineata langa tine, si incearca sa faca tot ce e mai okei din punctul lui de vedere pentru asta. Si exista posibilitatea sa fi o distractie de moment, o copila naiba care s-a lasat sedusa. Tre sa realizezi 2 chestii : 1. e barbat, ca barbat e imposibil practic sa stea atata timp in afara fara sa aive 1, 2, n, femei si 2. Esti putin prea mica sa te gandesti la ceva serios. Gandeste-te ca din cauza naivitatii tale ai fost sedusa. Posibilitatea ca el sa-ti aminteasca ce ti-a spus acum 1000 de ani e 0. Oamenii sunt perversi, si profita de alti oameni, iar din ce ai scris tu eu am realizat ca esti naiba si nesigura pe tine. Tind sa cred ca nu e o idee chiar asa de buna, in primul rand pentru ca 8 ani diferenta... nu nu ma refer la varsta dintre voi ma refer la experienta pe care o are el in plus. Exista posibilitatea sa mai fi facut asta cu alte 20 de pustoaice naïve, nu crede tot ce ti se spune, oamenii nu's mereu ceea ce par a fi. Incearca sa dai mai putina atentie chestiilor de genul asta, pentru ca daca tu ti minte ce ti-a zis el cand aveai 14 ani, te-a sedus de atunci, si mi-e oarecum "ciuda" ca prea multe copile ajung seduse in felul asta si isi rateaza toate oportunitatile, numai bine.

| DanFunie a răspuns:

Fa' ce-ti spune inima, daca il iubesti, incearca sa scoti mai multe de la el, afla ce ganduri are, iar daca nu esti sigura ca-ti place intotalitate de el, atunci inseamna ca nu trebuie sa fi cu el. Ce spui tu de petreceri si asa, nu mi' se pare foarte normal, dar acum tu stii, eu iti urez multa bafta!