| 1994player a întrebat:

sunt un elev care se gandeste cu disperarea la intrarea la o facultate, nu mai am mult timp sa fac o decizie.Pana acum mi-a placut gandul ca as putea sa incerc la Academia Tehnica Militara dar nu stiu cat de greu e sa intri sau cat de greu va fi acolo. Puteti sa ma ajuta-i si pe mine cu cateva sfaturi? .....Va rog

3 răspunsuri:
| Dana211 a răspuns:

Pentru a intra acolo trebuie in primul rand sa dai o proba sportiva de care daca nu treci nu poti da admiterea. Detaliile despre proba uite-le aici
http://www.mapn.ro/recrutare/ofiterifd.php
Apoi dai admiterea care si aia e destul de grea dar depinde si de tine cat de mult inveti. Despre admitere uita-te pe site-ul lor si vezi ce materii se dau si etc
Acolo nu cred ca e foarte greu. Eu am un prieten care e anul 2 si nu se plange deloc ba chiar ii place. Poate iesi noaptea in cluburi, mancarea e buna si cazarea la fel deci e ok.

| JoulieT a răspuns:

Hei, te-ai hotarat pana la urma sa dai la Academia Tehnica Militara?