| Ana47 a întrebat:

Te costa mai mult sa construiesti o casa noua sau sa renovezi cap-coada una veche? Se renteaza?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Depinde cat de veche e, poti constata ca nici peretii nu o mai duc mult si apoi trebuie sa o demolezi ca sa faci un lucru bun pana la capat.

| Ana47 explică (pentru Bondarel99):

Este construită de aproximativ 15 ani, are cam 80 mp. Prin veche ma refer batraneasca(geamuri si usi din lemn, fara parchet, fara calorifere, etc)
Se renteaza sa incerci sa o renovezi? Si cam la ce consturi s.ar ajunge?

| Ana47 explică (pentru Bondarel99):

Am uitat sa spun si ca e netencuita, neizolata

| Bondarel99 a răspuns (pentru Ana47):

Nu stiu ce sa zic, vreo 50000 euro probabil...cu mobila cu utilitati si tot ce trebuie.