| anonim_4396 a întrebat:

Termin clasa a 12-a si ma simt asa naspa. Nu eram chiar asa apropiata de colegii mei,insa alaturi de unii chiar am petrecut clipe ftumoase si avem amintiri placute. Imi vibe sa plang cand ma gandesc ca nu o sa ma mai intalnesc niciodata cu eincrying,de fapt nu imi vine,chiar plang. Am emotii si in legatura cu bac-ul, dar si cu facultatea. O sa fiu singura la facultate, nu o sa cunosc pe nimeni si o sa imi fie greu. Va rog din tot sufletul sa ma faceti sa ma simt mai bine.

4 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Buna
M-am uitat peste intrebarile tale, in toate iti plangi de mila.
Nu te vei putea simti niciodata bine daca vezi ceva rau in fiecare lucru care ti se intmpla.
Atat timp cat dramatizezi si victimizezi asta vei fi mereu, o victima.
In loc sa privesti totul ca pe un nou inceput, tu vezi sfarsitul.
Hai sa-ti spun un secret, toti am terminat liceul. Si nu ne-am plans de mila pentru asta. E un lucru banal si firesc si viata merge mai departe.
Oricum daca nu aveai o relatie apropiata cu colegii nu vor tine legatura cu tine nici dupa...
Scuze daca-s dur dar asta-i viata, pana nu inveti sa ai incredere in tine si sa fii o persoana placuta nu se va schimba nimic.
Nimeni nu vrea in preajma oameni care din orice si din nimic isi plang de mila.
Zambeste, capul sus si mergi mai departe.
P.S. bafta la BAC

| neutrino a răspuns:

Asa patim cu totii atunci cand suntem in pragul unei astfel de despartiri, si trebuie sa recunoastem ca perioada liceului este cea mai frumoasa din viata unui adolescent si poate ca nu am stiut sa constientizam asa cum trebuia, si cand trebuia, acest lucru.
Acum esti in pragul de a trece la o etapa superioara din viata ta, dar, gata... copilaria a trecut. Iti doresc sa iei bacul cu bine, sa mergi la facultatea la care doresti si acolo, sa descoperi frumusetea (dar si responsabilitatea) vietii de student. Mult succes pe noul drum de ...om matur, si nu uita sa fii, din cand in cand, iarasi copil!

| Radu284 a răspuns:

1. De ce nu o sa te mai intalnesti niciodata cu ei? O sa dispara de pe fata pamantului cand se termina a 12-a? Eu si acum, dupa multi ani, ma mai intalnesc cu unii colegi din liceu.

2. O sa-ti faci prieteni noi si la facutlate, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doar nu vine apocalipsa, prietenii tăi tot acolo rămân chiar şi după liceu. Păstrează legătura cu ei şi vă puteţi întâlni.
Oricum, după prima săptămână de facultate vei vedea că nici nu îţi vei mai aminti de colegii din liceu. Fiindcă îţi vei face alţii noi acolo. Timpul le rezolvă pe toate.