| DiannaDi a întrebat:

Ma simt foarte aiurea! termin clasa a 12-a.si ma apuca "melancoliile". chiar daca nu sunt in relatii bune cu colegii, o sa-mi fie dor de ei si deja imi pare rau ca termin scoala! de multe ori plang, cand ma gandesc ca va trebui sa merg de acasa la o facultate! nu sunt obisnuita departe de casa. cum sa ma consolez? imi ridica cineva moralul? va multumesc frumos de tot:-

Răspuns Câştigător
| cristy_4404 a răspuns:

Chiar daca ai sa mergi la facultate asta nu inseamna ca trebuie sa iti uiti prieteni o sa tineti legatura si o sa va intalniti in vacante sau timpul liber si priveste partea plina a paharului ca o sa iti faci noi prieteni noi legaturi la facultate si o sa ai mai multi prieteni iar in legatura cu departarea de casa doar nu te muti de tot ai sa vii in vacanta acasa in weekend o sa iti fie greu la inceput dar ai sa te obisnuiesti ai sa vezi.

1 răspuns:
| L a răspuns:

Gandeste-te ca la facultate o sa intalnesti persoane noi, cu care poti lega prietenii, te vei distra. iar pe acasa o sa mai treci, ca doar nu pleci de tot.`happy. Oricum eu iti urez bafta, si sa intri la facultatea pe care ti-o doresti u:*