| alejinxique a întrebat:

Tipul de care imi place a aflat sau si-a dat seama de sentimentele mele pentru el. De vreo 2 luni nu am mai vorbit cu el pe mess si cand am intrat peste el m-a intrebat ce vreau de la el. Efectiv m-am blocat (stiam ca nici nu si nici da nu era un raspuns potrivit) si am spus ca nu vreau sa se simta jignit si ca a inteles gresit (nu stiu daca m-a crezut sau nu sau care dintre noi era mai "socat"). Acum ne salutam foarte greu cu jumatate de gura si nu mai am curajul sa vorbesc cu el. Ce sa fac? Sa ii spun adevarul (si daca ma fac de ras/ sau ma povesteste/ nu mai vorbeste cu mine?). Please help me!

Răspuns Câştigător
| sclifos a răspuns:

Dupa cite inteleg esti o domnishoara, in kazul asta poartate o domnishoara, pentru ca lumea e rotunda, totul se intoarce, si jumatatea ta tio vei gasi cind va fi timpul, chiar si daca nu e timpul asta, tu poti sa vb cu el, asta nu va fi nici greseala nici prostie, asta e ceva normal, si vezi deja cum reactioneaza, daca e ceva pozitiv nu-i sari chiar in git deodata, pe parkurs se va vedea tot, iar daca e ceva negativ, pai asta e, nu trebuie sa-ti rupi kapu pentru un timp care iti place, trebuie sa ai demnitatea aia de domnishoara la urma urmei, si capu sus nu e el rimul si ultimul! succese!

3 răspunsuri:
| StaRmAgiC a răspuns:

Pey stii vorba aia "Incercare moarte n-are"
Ce pierzi daca vorbesti cu el? Si ce castigi! Daca acum taci din gura si tii in tine pentru ca n-ai avut curaj sa-i spui ceea ce simti.
Macar nu o sa traiestii mult timp cu gandul ca "daca oare accepta sa stea cu tine sau nu" sau "daca te place sau nu".
Iar daca v-a rade de tine sau v-a fii mai indiferent de atat pe cum este acum inseamna ca nu te merita iar cu timpul totul se v-a da uitarii.
Ai grija de u si sa fii iubita:*
See yaa(^_^)V

| gabytza_7109 a răspuns:

Macar incearca sa nu iti para rau dupa aceea ca nu ai incercat. Incearca sa te mai apropii de el prin diverse lucruri. Intreaba-l tu de vorba daca el nu ia intiativa poate el este mai timid ca tine sau astepta sa te bagi tu prima in seama cu el.Si informeaza-te daca are sau nu prietena ca poate asta ar fi si motivul din care iti vorbeste cu jumatate de gura. Deci nu iti ramane decat sa incerci tu prima BAFTA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva a fost.Au scapat intimitatile in alta parte, se simte agasat in timp ce-i place sa fie liber iar daca-i spui nu faci decit sa inrautatesti situatia caci nu te va crede.Singura solutie este nu messul, nu telefonul ci o discutie fata in fata dar, ca sa nu pierzi, trebuie sa fii hotarita din toate punctele de vedere si sa stii de inainte ca o retragere din partea lui nu e lasitate, nu este frica de tine sau de ce ar putea lumea sa zica sau sa faca, e pur si simplu fuga de ce nu a mai intilnit pina acum.Ptr orice retragere a lui trebuie sa fii pregatita pentru a-l scoate de acolo.Succes.