| Vivian95 a întrebat:

tocmai am aflat ca baiatul de care ma indragostisem acum cateva zile s-a cuplat cu o prietena de-a mea, ce e mai mare cu un an, ce sa fac? Am nevoie de un sfat, eu inca il plac foarte mult!

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Fata nu-ti era prietena, cel putin nu din punctul ei de vedere. Iar el nu merita sa-i mai acorzi nici macar o parte din gandurile tale.Nu-ti etala tristetea, care nu v-a dura.Priveste-te in oglinda, vezi cat de tanara si frumoasa esti si gandeste-te ca viata isi urmeaza cursul normal, iar tu ai in ea un loc special.Sus privirea, zambeste si asteapta sa fi curtata din nou.Persoanele cu sentimente schimbatoare nu merita sa-ti aduca nici macar o umbra de nor pe frunte.

2 răspunsuri:
| Handrei a răspuns:

Gaseste-ti si tu altu si nu fi parsiva in asa fel incat sa suflii prietenii prietenelor tale altfel o sa mori singura(dupa fapta si rasplata)..incalci niste legi morale si te dezhumanizezi, o sa faci ciuma si o sa ajungi sa traiesti singura in padure, o sa te hranesti cu gandaci, broaste si radacini de buruieni si o sa-ti creasca un neg pe nas cu fire de par...sau daca nu. cel putin asa o sa arate sufletul tauthinking glumeam, dar hei ce raspuns serios poti sa primesti la o intrebare?

| Laska a răspuns:

Cred ca in cazul dat e nevoie sa te gandesti serios daca il iubesti cu adevarat, eu cred ca daca s-a intimplat asa odara se va mai intimpla, dar nu dispera, incearca s vorbesti cu el in serios...