| cristinica20025 a întrebat:

Tocmai am vazut o nastere pe internet. Acum mi-e frica sa nasc. Stiu ca am doar 9 ani, dar ma gandesc la viitor si mi-e frica sa mai nasc copii. (Cand o sa fiu mare).
Ce sa fac? Sa ma tem?

Răspuns Câştigător
| Loveeeeeeeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Nu trebuie sa te temi draguto, nu toate nasterile sunt la fel. Unele sunt dureroase iar altele mai putin dureroase. Si oricum, merita sa suferi putin daca intr-adevar iti doresti niste copii, niste urmasi, rodul iubirii tale cu sotul. Esti micuta sa te gandesti la asta, tu trebuie sa te joci cu papusi si cu jucarele nu sa te gandesti la ce va fi de acum. Tu chiar daca iti pui in plan ca nu vrei sa nasti, viitorul se schimba, si peste cativa ani o sa iti doresti copilasi chiar daca suferi putin. Deci nu te teme si nu te mai gandi la asta scumpo.:*

5 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Să citeşti o carte, decât să te uiţi la naşteri online. Auzi care-i noua preocupare a copiilor de 9 ani!

| mona a răspuns:

La 9 ani tu trebuie sa ti vezi de scoala si sa te uiti la desene animate nu la,, nasteri,, pe internet

| oAnna a răspuns:

Draga mea happy nu ai de unde sa ai simtul matern la varsta de 9 ani, dar cand o sa cresti (18+) o sa dai orice ca sa ai alaturi un copil. Multe femei au trecut prin asta, iar dupa ca vezi copilasul langa tine uiti de toata durerea.

| PTL a răspuns:

Nu, nu ai de ce sa te temi,
Gandeste-te,
Vei avea un copil,
Va trece,
Nu ai de ce sa te temi.

| Morenna10 a răspuns:

Nu te mai gandi la asta.Ai doar 9 ani.Mai ai mult pana sa te gandesti daca ar trebui sa-ti fie frica sau nu.