| anonim_4396 a întrebat:

eu urmeaza sa nasc pe 18 septembrie, sunt la prima nastere si mie cam frica ma sperie gandul ca ingerasul meu sa nu fie bine. daca ma puteti ajuta cumva sa nu ma mai gandesc la treaba asta si sa fiu mai optimista nu stiu de ce am gandurile astea nu mi s-a spus niciodata cum ca as avea sar cina cu probleme dar totusi mi-e frica

8 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sa nu-ti fie frica, eu am nascut cinci copii si nu am patit nimic, suntem sanatosi toti.Nastere usoara, multa sanatate si toata comunitatea TPU e alaturi de tine...

| MisterKat a răspuns:

Gandeste-te la lucruri pozitive si vei avea parte de ele. Daca gandesti negativ o sa ai lucruri negative.
Nu trebuie sa iti faci griji, medicii trebuie sa aiba grija de tine. Mai bine poti sa mergi la o clinica particulara, pentru ca acolo ai calitate, dar dai bani. La stat dai bani, dar ai parte de ignoranta, aroganta, indiferenta si calitate 0.
Sanatate! Si nastere usoara!
happy
PS. Daca vrei poti sa iti fac o astrograma gratis pentru copilul tau.

| ele30 a răspuns:

Curaj ca va fi bine eu am nascut doi prin cezariana si sunt frumosi si sanatosi. Mia fost mi-e greu un pic dupa aia dar ei sunt bine si ii multumesc lui d zeu pentru asta asa ca nastere usoara si un bebe frumos si sanatos.Rugaciunea ajuta mult

| alinaandrei a răspuns:

Asculta ma":nu vreau sa te sperii, dar cum candesti si ce gandesti exact asa se intampla daca, ...crezi cu putere ce gandesti.incearca sa gandesti pozitiv si vei cedea ca ingerasul tau va fi cel mai sanatoswinkingsi roagata la Fecioara Maria sa ti alature frica asta si sa va ajute Dumnezeu sa fiti cei mai sanatosi.Dzeu te ajuta si iti da raspunsurile pe care le vrei daca iI te adresezi. pooop

| andreig a răspuns:

Zici ca urmeaza sa nasti? ADica ai cam 25 de ani daca esti la prima nastere, dar de invatat sa scrii tot nu ai invatat! Se scrie "mi-e" si ce sa sari? CIna? De pe loc sau cu avant?

| felicia_7071 a răspuns:

Draga mea, te rog frumos sa nu te mai gandesti la astfel de lucruri.
Trebuie sa fie atat de minunat sa stii ca in curand vei avea un copilas al tau happy. Numai acest gand ar trebui sa iti ofere o stare de foarte multa liniste, bucurie, iubire...happy
Probabil ca iti este teama de durerile nasterii naturale, dar dupa cum bine sti poti opta pentru o nastere prin cezariana si atunci chiar nu ai avea de ce sa te temi.happy
Ma rog, vorbesc acum din experienta prietenelor mele, care au nascut.happy Apropo! Abia astept sa fiu insarcinata... ufff! sper sa vina acest moment cat mai repede cu putinta in viata mea!happy
Inca odata te rog sa fi optimista, pentru ca totul va decurge in cel mai normal mod cu putinta si vei avea un copilas perfect sanatos!happy
Vom fi matusici!happyMatusicile TPU! Super!
Dupa nastere, astept cu nerabdare vesti!
Te pup si iti doresc o nastere cat mai usoara!happy

| adamari a răspuns:

Buna, eu am 27 de ani si sunt nascuta pe 16 septembrie deci foarte aproape de 18 sept. ca luna de nastere si tot ce pot sa-ti spun este sa ai curaj si incredere in Dumnezeu ca te va ajuta. Eu sunt singura la parinti si mami meu mi-a zis ca nu i-am facut nicio problema la nastere dimpotriva m-a nascut in 20 de minute! Nastere usoara si un bebe sanatos si frumos!

| filipalicia a răspuns:

Draga andreig, sa inteleg ca femeile care nu stiu sa scrie corect gramatical nu au dreptul sa faca copii? Ce bine cand se gaseste cate unul perfect ca tine sa comenteze!