| OnlyTheScript a întrebat:

Acum 4 luni m.am indragostit de un baiat ( inteligent, foarte inteligent) si a aflat asta si m.a evitat.el nu ma placea atunci. De la o bucata de vreme am inceput sa nu ne mai evitam chiar asa tare si ma tot intreb daca ma place sau nu..deci sa va povestesc : cand rasunde corect la o intrebare la matematica sau la oricare alt obiect, ma priveste imediat cum face asta. Cand spune o gluma se uita la mine sa vad daca rad. Il surprind de multe ori cum se uita la mine sau in directia mea (in privinta asta nu prea m-am lamurit), se cam fasticeste in fata mea ( nu vreau sa spun ca e timim, doar ca se comporta mai maur cand vorbeste cu mine sau imi explica ceva. poate e din cauza ca noi doi suntem in concurenta.el e de 10, eu la fel. poate din cauza asta, nu vrea sa se dea drept o persoana mai prostuta decat mine.dar ideea asta e, ca se comporta mai matur cand imi vorbeste), azi, la sport, eu cu niste colege eram pe o banca in fundul salii, iar el era la 10 metri distanta de mine si l-am surprins cand ma privea si discuta cu cel mai bun prieten al lui ( acum sa nu ziceti ca ma place, deoarece cel mai bun prieten al lui ma place, iar el nu ar face nimic care sa il raneasca, deci nu i-ar zice niciodata ca ma place), cand dam teste se intereseaza de nota mea in mod indirect * pune p cineva sa ma intrebe ce nota am luat), cand rad eu de ceva din clasa, rade si el, cand face unul o prostie si incepem sa radem, el se uita la mine si rade...cand ma prostesc cu colega mea e banca (facem nebunii) el ne priveste si zambeste, apoi rade. Az, la ultima ora, l-am surprins scriind ceva pe o bucata de hartie, un biletel. Dupa ce a terminat de scris biletelul, a stat putin in fata lui, apoi la bagat in ghiozdan. Ma intreb. oare biletelul sa fi fost pentru mine? Sau pentru alta fata...nu stiu..in concluzie, as vrea sa imi ziceti daca voi credeti ca ma place din ce am povestit eu. dau funda.

Răspuns Câştigător
| AwesomeKiss a răspuns:

O doamne, ce poveste draguta, dar sa trecem peste dragutenii. Parerea mea biletelul acela putea fi orice adica de unde esti sigura ca era un biletel de dragoste? Poate scrisese ceva gen : lalalululalaulu si apoi lo bagat in ghiozdan. Ei bine din cate vad ar trebui sa te duci sa vorbesti cu el dar sa nu spui ideea ta la prietenele tale, uneori e bine sa tii anumite lucruri doar pentru tine, stiu ca prietenele vor sa te ajute dar undeori sunt bagacioase si trebuie sa te descurci singura si dupa cum spuneam trebuie sa vorbesti cu el si sa il intrebi daca este ceva intre voi doi... Bafta! ^^ :3

1 răspuns:
| SabbyNightShadow a răspuns:

Probabil ca in sinea lui are sentimente pentru tine...eu as zice sa discutati problema. Eu una asa am aflat ca placeam pe un baiat care ma placea de mult. Uneori e bine sa faci tu primul pas pentru a nu pierde ceea ce poti avea :3 ^.^