| crazydeea a întrebat:

acum 5 luni m.am desparti de un baiat! nu am mai vorbit cu el de atunci dar... acum cateva zile l.am vazut intamplator prin oras si cred ca m.am indragostit iar de el. ce sa fac? sa ii zic? mi.e cam rusine si cred ca m.as simti prost! ce ma sfatuiti? va rog! raspunsuri serioase! multumesc! funda!

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Păi ce faci? Ai zis că tu te-ai despărţit de el! Băniuesc că nu-ţi mai plăcea, iar acum îl vrei înapoi? Deci el este marionetă, dispui de el numi când ai chef.E fraier dacă se mai cuplează cu tine.

| mona a răspuns:

Daca si el da semne ca ar mai vrea sa va impacati atunci nu mai sta pe ganduri si vorbeste cu el

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Depinde care a fost motivul despartirii. Daca va cunoasteti deja, nu e greu sa ai un dialog cu el.Iar rusinea nu trebuie sa te impiedice sa incerci a relua relatia.

| pisicutzamik a răspuns:

Buna nu te-ai indragostit de el ti sa reaprins flacare aceea pentru el, si da ar trebui sa vorbesti cu el si sa-i spui ce simti dar inainte ar trebui sa te interesezi dac aeste implicat intr-o relatie, sa nu ai vreo surpriza sa-ti zica ca nu mai poate fi nimic intre voi pentru ca el are pe altcineva! bafta

| hotdesire a răspuns:

Rusinea se vindeca depinde care este sursa ei

| AsandeiMariaAlexandra a răspuns:

Eu cred ca ar trebuie sa ii spui! poate tie rusine dar cu putin curaj, asa eram si eu cand eram in clasa I si totusi am reusit daca nu o faceam eram praf... sad