| lll0veee a întrebat:

Acum câțiva ani am avut un prieten cu care mă înțelegeam foarte bine, el find doar cu 1 an mai mare decât mine, după câtva timp am cam rupt legătura, adică nu am mai vorbit deloc. Acum, el are prietenă, iar prietena lui este prietena mea, și de curând am început să vorbim iar, și pot să zic că chiar și după atâta timp ne înțelegem de minune. Prietena asta a mea, de curând mereu când lipsesc de la școala stă cu băiatul pe care-l plac, iar imediat după ce am început să vorbesc cu iubitul ei, el a început să-mi dea like-uri, am zis să fiu diferită, să nu fiu ca ea, și l-am rugat să le șteargă, dar faza e că vorbind așa mult cu mine, nu prea mai vorbea cu prietena lui care normal era supărată. cu toate că nu mi-a reproșat absolut nimic am preferat să-l blochez...Dar acum am impresia că vreau iar să vorbesc cu el, și nu știu cum s-o dau, dacă l-aș debloca mi-e teamă să nu se supere ea, dar nu pot nici să-l țin blocat, fără motiv...

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Pai tu ce vrei? Sa vorbesti cu el sau sa nu se supere prietena ta?
Iti spun eu, deblocheaza-l si vorbeste cu el, nu are decat sa se supere prietena ta pe tine, daca el te place mai mult decat o place pe ea, e vina lui si nu a ta.
Daca spune ca se va supara pe tine, spune-i ca asa se supara el ca i-ai dat block fara motiv, chestii de astea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai trebuie sa te intrebi singura pe tine daca iti place de el, daca nu, atunci nu ai motiv sa-l blochezi fiindca voi doar vorbiti nu intretineti nicio relatie,.