| anonim_4396 a întrebat:

Acum cateva zile eu si prietenul meu ne-am despartit, a spus ca nu vrea sa isi bata joc de mine pentru ca vorbeste si cu alte fete, iar eu voiam sa discutam mai mult, dar el a ales sa ma ignore. Ma rog, am inteles ideea, dar inca vreau sa ramanem prieteni si nu stiu cum sa-l fac sa-mi dea mesaj. De cand nu mi-a răspuns nu i-am mai dat niciun mesaj si nici nu vreau sa ii dau, pentru ca deja voi fi penibila. Niste sfaturi? Ce l-ar face sa imi dea mesaj? Si mentionez ca stam putin mai departe si n-am unde sa ma întâlnesc cu el. Stiu ca e cam penibila intrebarea dar mi-e foarte dor de el AJUTOR!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai de ce sa ramai prieten cu cineva care te-a parasit pentru alte fete.
Tu chiar nu aiputina mandrie in tine?
De ce ai vrea sa ramai prieena cu unul care nu da nici o ceapa degenerata pe tine, prefarand alte fete?
Ori esti proasta ori nu te ajuta creiersul, pentru ca asa ceva ar trebui sa te infurie laxim, sa vrei sa nu-l mai vezi in viata ta!
Se pare ca el este mult mai desptet, atata vreme cat ti-a inchis deja toate coneziile si te-a blocat.
Barvo lui, macar stie sa se fereasca de tine, daca tu esti incapabila sa priceapi, ca nu este dorita si el fuge de tine.

| Plato a răspuns:

El a fost, evident, destul de simtit. Ce rost are sa alergi acum dupa el ca o disperata?

| devilshelp a răspuns:

Ar trebui sa ii multumesti ca nu si-a batut joc de tine si a fost sincer, te-a scutit de o despartire nasoala. Daca te ignora nu ai ce sa faci, decat sa ii respecti decizia si sa il lasi pe el sa vina la tine. Dar vezi sa nu ii pici in plasa din nou

| Catalina990099 a răspuns:

Lasa-l in pace, nu il stresa. Dacă îi va fi dor de tine sau iti va simti lipsa, te va cauta, daca nu, nu! Împaca-te cu idee si treci peste. Stiu ca nu e ușor dar asta este. Nu totul este rozhappy