| Zzoomless7 a întrebat:

Acum cateva zile mi-am achizitionat un laptop Samsung 300E5Z-S03, de asemenea si un Router Wireless N 300Mbps

TL-WR841ND si vreau sa imi spuneti cum pot sa imi fac o retea Wireless si sa ma conectez la ea.(Am auzit ca imi mai trebuie inca un Calculator, tip PC pentru a conecta cablul de la 'net la el.) Vreau sa imi explicati pas cu pas, eu nu prea le am cu partea hardware. big grin
P.S. Am net de RDS&RCS. Daca cineva este disponibil sa ma ajute, sa ma contacteze la yo_krysty619.

Scuzati categoria. Vreau un raspuns urgent.

Raspunsul cel mai bun primeste FundaVOT.

2 răspunsuri:
| MasterXXL a răspuns:

Ce geam ai?(Windows)

| MasterXXL a răspuns:

Daca ai Geam(Windows) 7 dai pe My Computer/Open Control Panel(Sus pe o bara ultimul)/Dai pe al 2-lea Network and Internet/Network and Sharing Center/Apesi pe Set Up a New Connection Or Network/Dai next/Set up a new connection anyway(asta nu cred ca ti-o va da tie)/You want to use a connection you alerdy have? Apesi No, create a new connection(nu cred ca ti-o va da)/Dai pe Wireless si iti completezi tu acolo tot.
! Atentie vezi daca ai placa de retea in Laptopu ala
O funda?