| grthgeh5ystv4467gyert a întrebat:

Buna TPU, acum ceva timp am cunoscut un baiat, cum am scris si posturile trecute.
Eu vorbesc cu el tot timpul si mai ales noaptea, de obicei stau toata noaptea sa vorbesc cu el. Eu il iubesc si el pe mine f mult, dar nu vreau sa fiu cu el impreuna pentru ca nu ma simt pregatita. De cateva ori l-am si refuzat ceea ce l-a facut sa se indrepte catre fosta lui. Imi zicea ca inca o iubeste, s-ar impaca cu ea iar eu tot timpul plangeam cand zicea asta.
Astazi a vorbit cu ea si i-a spus ca o iubeste ca prietena. Dupa ce n-au mai vorbit mi-a spus ca ii vin in cap momentele lor dragute si asa. Treaba e ca el zice ca nu se impaca cu ea, dar imi e ca vor vorbi mai mult si ea o sa vrea si o sa se impace.
El a zis ca daca se impaca cu ea o termina cu mine. Am nevoie de sfatul cuiva cum sa fac sa nu mai plang pentru treaba asta, ma simt foarte rau stiind ca o terminam si se impaca cu ea si dupa ce am vorbit atata.

Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Il poti condamna ca se intoarce la fosta lui daca tu l-ai respins? Sunt impartial aici, dar ce ai vrea sa faca, sa stea langa tine pana cand ce? Daca la inceput, cand ar trebui sa fie totul intens, voi sunteti in situatia asta, atunci pe viitor lucrurile nu stau bine, pentru ca nu o sa te trezesti intr-o zi si o sa zici "de azi ce imi place de tine", vezi unde e nehotararea ta, ce te trage inapoi, nu il poti tine langa tine doar datorita faptului ca te deranjeaza sa se impace cu fosta, adica nu vrei sa fie nici al ei, dar nici al tau, il tii acolo bibelou. Inca odata, chiar nu tin cu nimeni, pana la urma sunt un strain, dar ori intri intr-o relatie oficiala, publica, la modul serios alaturi de el, ori daca inca esti nehotarata, lasa-l sa se duca in treaba lui, se gandeste la fosta pentru ca simte ca nu are nici o sansa cu tine, sau si el la randul lui e nehotarat la fel ca tine, ori lasati deoparte nehotararea, intrati intr-o relatie si vedeti cum merg lucrurile, ori fiecare pe drumul lui.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce plangi dupa el daca l-ai refuzat?
Nu pot sa inteleg ce gandire ai!
In locul lui, terminam orice legatura cu tine.

| grthgeh5ystv4467gyert explică (pentru darrio2007):

M-am atasat de el si nu ma pot gandi ca nu voi mai vb cu el

| StoicAnalysis a răspuns (pentru grthgeh5ystv4467gyert):

Oamenii nu sunt obiecte de care te atasezi si apoi sa te astepti sa ramana "prieteni" cu tine si atat, dar sa nu aiba voie cu alte femei. laughing) Ceea ce zici tu e manipulare, nu atasament.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru grthgeh5ystv4467gyert):

Problema e la tine in mare parte. E si normal ca el s-a intors la fosta daca tu l-ai refuzat. Ca doar nu e prost sa te astepte pe tine pana esti tu "pregatita" laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru grthgeh5ystv4467gyert):

Ar trebui sa te detasezi orice ar fi. Mai sunt baieti pe lumea asta.

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca el sustine ca inca o iubeste, sfatul meu e sa fugi! O relatie e pentru doi, nu pentru trei. Si noaptea trebuie sa dormi!

| grthgeh5ystv4467gyert explică (pentru dullcat):

Zice ca o iubeste ca prietena si nu se impaca cu ea si nu as putea sa fug m-am atasat de el f tare

| dullcat a răspuns (pentru grthgeh5ystv4467gyert):

Am fost si eu in aceeasi ipostaza.Am avut o relatie de cam 6 luni, ca apoi sa aflu ca inca vorbeste cu fosta, doar ca prieteni. Un pic mai tarziu l-am intrebat daca inca o iubeste nu doar ca prietena si a raspuns afirmativ.S-a dus ulterior la ea, care studia in alta tara, prin programul Erasmus. Ulterior s-au impacat, asadar nu am mai vorbit deloc.Crede-ma ca e foarte posibil sa suferi enorm si sa iesi in pierdere din tot acest triunghi amoros.