| anonim_4396 a întrebat:

acum ceva vreme inainte sa termin liceul(cls a 9a) m-am certat cu cea mai buna prietena a mea care imi era si colega.de cand m.am certat cu ea nu stiu parca am senzatia ca a intors toata cls impotriva mea ma refer de ex pe fb vorbeste cu pers care la liceu spunea ca nu le suporta parca numai sa imi faca mie in ciuda eu am sters-o de la prieteni de pe fb dar tot imi apare pe perete deoarece am in lista colegii cu care vorbeste ea prin comuri in fn.
dupa am inceput sa ma cert foarte des si cu prietenul meu si cu familia
am vb cu mama mea sa ma mute la alt liceu(eu sunt la un liceu cu prestigiu in oras printre cele mai bune) si vreau sa ma mut la unul mai slab unde este si prietenul meu sau sa ma mut la alta cls de la mine din liceu de la acelasi profil. sincer nici nu stiu ce sa mai fac.
traiesc cu senzatia ca am pierdut tot ca nu stiu parca nu mai am pentru ce sa traiesc uneori imi vine sa ma omor...si nu stiu sincer ma simt ranita asa sa zic pentru vorbele urate care le spunea prietena mea cea mai buna la adresa mea(vorbea cu o alta colega care din sem al doilea au inceput sa se imprieteneasca si pe mine ma cam dadea la o parte si pe mine ma cunostea din cls 1 si pe ea de un an si deja ma barfea ca vrea sa scape de mine ca s. a saturat de pers mea etc) deci spuneti-mi si mie ce sa fac nu mai am nici un prieten datorita fostei mele prietene ca acum baga ea zanzanii si de aceea vreau sa ma mut in alta cls/liceu ca sa nu mai aud cum ma barfeste etc etc intelegeti voistraight face

Răspuns Câştigător
| Asdfghjklm a răspuns:

Ce poveste trista sincer iti zic cxa am trecut si eu prin chestia asta mama era hotarata sa ma mute la alt liceu. am stat singura muult timp. imi venea sa-mi iau zilele. un an au durat certurile apoi s-a terminat. Am asteptat sa vina sa-si ceara scuze si asa a facut. Acum pot si eu sa fiu fericita, dar nici acum nu inteleg cu o fata obisnuita poate creea atat rau. Insa stiu ce tear face sa te simti mai bine. Cauta p candva cu care sa vb. Cnva de incredere. Daca vrei eu te pot asculta. Imi pare sincer rau de ceea ce ti se intampla dar un singur lucru poti sa faci si acla e sa taci si sa mergi mai departe. Tu trebuie sa arati ca esti un om adevart si demn nu cum a fost prietena asta a ta.
Sper ca totul sa fie mai bine!

2 răspunsuri:
| Asdfghjklm a răspuns:

Mie sincer mi se pare o fata nesimtita si ar trebui sa nu mai vb vreodata cu ea

| aia a răspuns:

Nu mama mea e cea care vrea sa ma mute la alt liceu eu sunt aceea care vreau si ea e de acord sa ma mute la alt liceu mai slab as face chestia asta numai sa incerc sa uit de ea si de tot de toate vorbele ei urate si ea a zis ca scuze nu isi va cere niciodata