| Megustaface a întrebat:

Hei TPU.
M-am certat cu cea mai buna prietena a mea acum 2-3 saptamani.
Ea credea ca ma dau la prietenul ei si i-am spus ca nu este adevarat si el i-a spus ca nu e adevarat dar ea tot pe a ei o tinea.straight face
Acum nu mai vorbeste cu mine deloc.straight face
Si in primele zile cand ne-am certat ma barfea.
Ce sa ii spun ca sa ne impacam?
Am multi prieteni dar nici unul nu este ca ea.Ea mereu ma asculta cand vorbeam de baiatul care imi place etc.

3 răspunsuri:
| M25M a răspuns:

Cea mai buna prietena a ta trebuia sa te intelega si sa te creada din prima. Inteleg sa suspectezi pe oricine dar odata ce i-ai infirmat suspiciunea ar fi trebuit sa inteleaga. Daca era cea mai buna prietena a ta nu te barfea, ca e de porc sa faci din astea.
Nu ai nimic de facut, este o idioata fara suparare. Asteapta pana cand isi da seama de aceasta stare singura si ea va veni la tine.Tu te-ai abolit de orice vina si raspundere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acordă-i timp.Las-o să îşi pună ordine în gânduri.
E orgolioasă şi trebuie să se calmeze, altfel nu ai cu cine.

Ai spus tot ce ai avut de spus.De acum nu mai ţine de tine.Nu eşti vinovată cu absolut nimic.Ai răbdare.

happy

| EllaLuv a răspuns:

Pai ar trebui sa ii explici mai bine ca nu ai nici o treaba cu baiatul si ca vrei sa redeveniti prietene ca si pana la momentul in care va`ti certat. Ea s-a enervat mai rau pe tine stiind ca esti o prietena buna si ranind`o te`ai schimbat. Incearca sa te pui si in locul ei...incearca din rasputeri sa ii explici adevarul happy. Sper ca te-am ajutat cat de bine am putut.