| Ihatedistance a întrebat:

Acum o luna mi-am facut un prieten pe facebook (nu trageti concluzii pripite). Am impartasit chestii, si pana la urma mi-a spus ca ma place, si a fost reciproc... Am vorbit mult, mult. Si amandoi am venit cu ideea sa ne vedem. Sunt sigura ca nu e vreun pedofil pentru ca mi a trimis mesaje vocale, ce nu pot fi editate pe facebook, plus ca are poze. Dupa o vreme parca a inceput sa ma evite. El mi-a spus sa nu ma mai ingrijorez atata, ca doar se joaca jocuri video laughing. OK. Am inteles. Dar acum cateva zile mi-a promis ca ne vedem, pentru ca nu a putut saptamana trecuta, si ce credeti, mi a dat motive sa nu mai am incredere in el. Voi ce credeti? Sa mai incerc odata, sau sa o las balta? (mentionez ca mi-a facut toate conplimentele posibile, si ca ma alinta, de aceea imi este cam greu sa decid, a fost foarte dragut cu mine)

3 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Trebuie să ai curajul să te impui, să pui stop sau să continui.
Oamenii devin diferiți în spațiul virtual, pur și simplu, par a fi alte persoane. Treci de bariera realului, și găsești o persoană nouă. Ori descoperi adevărul unei persoane, ori descoperi doar minciună.
Ceea ce vreau să spun cu asta este că nu poți fi 100% sigură de ceea ce spune acea persoană că este. Te poate minți, poate omite niște detalii. Sau poate doar se joacă cu tine, vrea să obțină experiență.
Gândește-te bine și ascultă ce îți spune intuiția. Este bine să te întâlnești cu el sau nu?

| neutrino a răspuns:

Las-o balta!

| Futhakari a răspuns:

Tu al cunosti de unde va macar, mai nu stiu ce sa zic eu as lasa balta chestia asta o gramada de pedofili violatori si labari gasesti cel mai bine e sa stai cu cei pe care i cunosti si vezi ce fel de persoane sunt casa nu regreti pe urma ca ai facut o decizie gresita.