| MinyMika a întrebat:

Acum o zi am primit de la scoala o fisa in care trebuie data aprobarea parintilor cu privire la administrarea vaccinului DT (diftero-tetanic). Am citit un pic pe internet despre aceste 2 boli si nu stiu ce sa fac, adica imi este frica de reactiile adverse, am auzit multe cazuri in administrarea unor anumite vaccinuri nu stiu daca era DT ca acei copii au paralizat, nu am oroare de ace sau ceva de genul dar imi este frica de reactii. Voi l-ati luat cat de sigur este?

2 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Degeaba intrebi pe altii cat de sigur este daca nu ai acelasi corp ca ei...

| ionutalex13 a răspuns:

Este sigur.intotdeauna sunt exceptii in ceea ce priveste un vaccin.asta nu inseamna ca trebuie sa generalizam.nu o sa patesti nimic.nu esti primul si nici altul care face vaccinu asta