| anonim_4396 a întrebat:

am 12 ani si as vrea sa dau jos cateva kilograme,eventual sa ajung la un stomac plat. nu sunt obeza,dar am ceva kilograme care ma deranjeaza si nu imi place deloc cum arat. sad adica eu cand stau pe scaun,pot sa imi apuc cu ambele maini,burta asta urata si nu imi place deloc. straight face are cineva sfaturi despre cum as putea slabi rapid? adica am cam o luna la dispozitie. raspuns rapid,va rog. dau funda! happy mentionez ca nu pot sa ma tin de diete,dar pot renunta la dulciuri,sucuri,etc. si beau multa apa. am auzit ca mersul cu rolele slabeste,asa e? cred ca as putea iesi zilnic cu rolele din moment ce e vara. deci, idei? funda.

Răspuns Câştigător
| Derp70 a răspuns:

Alearga prin parcuri, iesi cu bicicleta, fa miscare.Si nu manca dupa ora 19, si sa nu mananci multa paine.Eu am slabit asa cat am avut nevoiestraight face.

3 răspunsuri:
| melittlelioness a răspuns:

Aud ff des "vreau sa slabesc repede". Draga mea este cea mai mare prostie. Daca dai jos repede tot repede se pune la loc, dublu.Ce iti recomand este sa iti calculezi caloriile si sa incerci sa ti o dieta de 2000 de calorii pe zi/pe ambalajul fiecarui produs sunt scrise caloriile.Fiind vara iti poti alina dorul de dulciuri cu inghetata fara toppinguri care nu este ff bogata in calorii.Fa mult sport, abdomene, ...http://www.youtube.com/watch?v=p1DuYw8dxZs

Incerca sa abordezi o alimentatie cat mai sanatoasa.

Succes! Funditaa:)

| ilovemynikon a răspuns (pentru melittlelioness):

2000 de calorii pe zi? cred ca ai probleme. la 12 ani ai nevoie de 1000 si ceva. si din nou mentionez pentru cei care nu stiu sa citeasca: eu nu ma pot tine de diete. in majoritatea timpului sunt singura acasa, parintii fiind la servici. nu gatesc, deci nu pot sa respect dietele.

| melittlelioness a răspuns (pentru ilovemynikon):

Probleme? Nu stiu sa citesc? Asta se intampla cand vrei sa ajuti.Nu stiu unde ai citi u si ce ai citi dar crede.ma ca am consultat o multime de carti despre dite si nutritie.Ai 12 ani dar cei 7 ani de acasa unde i-ai lasat? Nu trebuie sa ti se gateasca poti dati si singura dar nu este nevoie obligatoriu sa manaci gatit. Poti manca un iaurt dietetic dimineata, piscoturi care nu sunt ff bogate in calorii, cand ajungi acasa poti sa frigi o bucata de piept/asta daca nu cumva e prea greu pentru printesa/ si seara poti manca o salata sau fructe draguto.Si pentru viitor, ai grija la cuvintele pe care le folosesti, nu suntem de aceiasi varsta.esti mult mai mica.Dar mai necioplita se pare