| anonim_4396 a întrebat:

Am 12 ani, si habar nu am ce sa fac daca imi place de un baiat are (13) dar abia ma baga in seama...
Niste sfaturi? Suntem in aceeasi scoala...si simt ca mor cand trec pe langa el si nu ma saluta sau nimic...am fost pana si la gradinita impreuna

Răspuns Câştigător
| IrinaAndreea a răspuns:

Buna. In primul rand, nu e asa o mare tragedie daca nu te observa, ai doar 12 ani si toata viata inainte pentru a avea prieten. Totusi, ca sa incerc sa te ajut cumva, incep prin a te intreba daca te cunoaste. Chiar daca ati fost la gradinita, poate a uitat cine esti sau nu te recunoaste, caz in care ar fi bine sa ii "reimprospatezi" memoria daca ai ocazia, de exemplu daca aveti prieteni comuni puteti sta intr-o pauza impreuna, ca sa te remarce. Dupa asta, ar trebui sa inceapa sa te salute, asa e frumos...nu mi se pare prea ok sa il saluti tu, de parca ar fi ultimul baiat de pe lume. Daca tot nu merge, lasa-l in pace si vezi-ti de treaba ta, poate te va baga in seama vreodata sau daca nu sigur va veni si vremea cand altcineva o va face.

| lilwhitetrash a răspuns (pentru IrinaAndreea):

Ma recunoaste...adica vreau sa zic ca stie cine sunt, daoar ca nu ma baga in seama! Ceea ce ma streseaza e ca pe facebook vorbeste cu mine(el incepe conversatiile).E dubios! ma baga in niste grupuri cu unii de a-8-a care vorbesc prea "porcos"

| IrinaAndreea a răspuns (pentru lilwhitetrash):

Am inteles...in cazul asta, ignora-l si tu un pic, nu-i mai raspunde la mesaje pe Facebook si iesi din grupurile nepotrivite. Teoretic, dupa asta ar trebui sa inceapa sa fie mai atent la tine daca are vreo intentie, daca nu macar stii ce ai de facut.

4 răspunsuri:
| Radu1015 a răspuns:

La varsta asta va faceti voi relatii? Asteptati ma pana la 15 ani.

| Anreya a răspuns:

Draga mea si eu am o colega care la fel ca tine ee in situatia asta!
si ei i-am spus sa nul mai bage in seama nici ea sa se faca ca nu-i pese a facut chestia asta, i-ar acum s-a indragostit el de ea
sper ca te-am ajutat!:*:* funda?