| ltpymf19 a întrebat:

Buna TPU am 12 ani sunt un baiat bun cu suflet si mereu cand tipa sau urla cineva la mine imi vine sa plang sau de exzemplu cand placa varul meu inapoi in brasov de unde sta eu plang! nu stiu ce sa fac sa nu mai plang ma fac de rusine in fata prietenilor

Răspuns Câştigător
| ღAncaღ a răspuns:

Nu este o rusine a plange de cineva de care iti este drag, descarca-te in felul tau! Pana si eu plang si am 14 ani, de oricine, sau de orice, de exemplu: pleaca mama mea in Italia, oricum daca ne auzim pe mess si vb in fiecare zi...tot plang, stiu ca se intoarce, dar tot imi vine sa plang; Nu este o rusine de ati ascunde sentimentele de cineva drag ti-e sau de cineva de care il iubesti, asta este fiecare om se descarca in felul lui; Tu ai noroc ca te descarci plangand, unii oameni o fac prin alte modalitati: furie, rautate, nepasare etc. Furia este cel mai rau lucru posibil (ma refer la spargerea lucrurilor, ruperea hainelor si asa mai departe) Dar tu plangiwinking este o modalitate mult mai simpla decat sa faci alte prostii big grin. Daca simti ca te faci de ras prietenilor le spui, plangand ma descarc, asta-s eu, asta dovedeste ca imi pasa de acea persoana de asta plang! Pun pariu ca si voi plangeti de o persoana draga voua, asa cum faceti voi asa fac si eu, asta nu este o rusine de ati ascunde sentimentele! Daca imi sunteti prieteni adevarati nu radeti de mine daca nu, puteti rade in hohote mi-e nu-mi pasa! kiss Sper ca ti-am fost de folos! PAAwave succes!

4 răspunsuri:
| GreuMaiEsteSaGasestiUnNumeOriginal a răspuns:

Ei bine, din ce spui tu aici esti un baiat mia sensibil.Asta e caracterul tau,n-ai cum sa te schimbi mult,dar trebuie sa-ti repeti ca esti barbat,ce dracu? Rad fetele de tinelaughing.Si daca cineva incearca sa tipe la tine,tipa si tu la acea persoana,poti sa o si pocnesti(elibereaza nervii)laughing))))). bine, lasa faza cu pocnitul(serios).Sau poate ca nu te-ai maturizat inca, la urma urmei baietii se maturizeaza pe la 14-15 ani,poate si mai tarziu. Oricum,incearca sa fii mai dur, fa sport, fiindca asta iti intareste increderea in tinebig grin.Ai grija, pa!

| alintush15 a răspuns:

Buna! Asta confirma faptul ca esti ft fin, firav.Insa totusi esti barbat sa nu uiti niciodata asta! Iar un barbat nu plinge. Uite incearca tu singur sa nu plingi adica daca pleaca varul iti dai seama ca el acolo locuieste si nu poate sta la tine, iar tu poti stai cu prietenul tau cel mai buna sau daca se intimpla ceva pai iti dai seama ca intr-adevar se vor ride de tine. Insa daca nu merge incearca sa consulti un medic, un psiholog de exemplu pentru ca pe viitor treaba asta iti poate creea probleme(ma refer la faptul ca lumea este cruda iar tu se pare ca esti firav si nu vei face fata lucrurilor).

O zi buna! Sper ca ti-am ajutat!

| alexandra_2113 a răspuns:

Pai sa zic eu acum ceva tongue eu sunt o persoana ''libera'' in ce sens :nu ma intereseaza nici macar parerile celorlalti
insa tu poti sa iti aduni fortele...si sa te stapanesti... poti sa faci asta.e greu dar cu ambitie potiwinking eu sper sa te ajute
si deeeci.cand iti vine sa plangi.gandeste-te ca trebuie sa te abtiiwinking

| ltpymf19 explică:

Dar eu de mic sunt asa pentru ca parintii mei tot se certau