| rebecutza99 a întrebat:

Am si eu o problema. Varul meu este pe la mine, si imi este ca un calvar. E mai mic decat mine cu 5 ani, iar eu am 13.Mereu scoate sunete enervante, tipa, urla si nu asculta de nimeni. Dimineata se trezeste la 6 din adins ca sa ne enerveze pe toti. Si, colac peste pupaza, peste 4 saptamani vine si un prieten de-al lui, cu un an mai mic. Mereu sunt nervoasa, tafnoasa, si nu am chef de nimic. Aveti un remediu sau ceva? Multumesc! Si, daca am un raspuns NORMAL dau funda. Pupici!

9 răspunsuri:
| мιcнєℓℓє a răspuns:

Buna! Cred ca stii cum reactioneaza cei mici.Gandeste-te e mic, ce poti sa ii ceri? La el, acum,, tot ce zboara se mananca''.Te cred mult...Si la mine a venit un vecin acum 1 saptamana si imi umbla prin lucruri dar i-am explicat ca sunt fata si ca NU trebuie sa imi umble prin lucruri, si s-a potolit, stand pe canapea tacut happy. Apropo asa eram si eu tafnoasa nervoasa si nu aveam chef de nimic..pentru ca asa suntem noi fetele vrem sa stam cu persoane de varsta noastra.cel putin asa eu.happy. Sper ca te-am ajutat numai bine!kiss

| rebecutza99 explică (pentru мιcнєℓℓє):

Da, mereu imi spun si eu asta in gand, dar nu ma asculta! Cand vreau sa ies cu prietenii, vine musai dupa mine, si ma face de ras sad...

| мιcнєℓℓє a răspuns (pentru rebecutza99):

Hmm,inseamna ca este un caz mai dificil... vorbeste cu parintii lui. Sper ca te-am ajutat prin raspunsul de mai sus!kiss

| rebecutza99 explică (pentru мιcнєℓℓє):

Imi e rusine sa vorbesc cu parintii lui deoarece m-au luat pe gratis in TUrcia, imi aduc haine si multe cadouri :X

| мιcнєℓℓє a răspuns (pentru rebecutza99):

Inseamna ca nu ai ce face sad.Imi pare rau.sad

| theStraightEdgeSavior a răspuns:

Si eu am un var mai mic, eu ai pusesem scoci dala de sigilat la gura, am incercat de cateva ori sa-l strang de gat dar urla prea tare si dadeam de banuit...

| mickidutza a răspuns:

Incearca sa-l faci sa inteleaga ca nu e bine ce face si vorbeste-i calm, nu tipa pe el sau nu-l bate...laughing compotra-te cu el cum te comporti cu un om matur. si fa-i toate poftele ca sa poata sa stee linistit si sa nu te mai bata de cap cu alea, alea... funda?batting eyelashes

| rebecutza99 explică (pentru mickidutza):

Am incercat, l-am luat si cu frumosul... Nu merge... I-am spus sa se joace ce vrea el si maximul acestei actiuni a fost sa ma lase sa stau pe net, dar nu in liniste. Vine langa mine si citeste ce scriu pe mess sau chestii. si e enervant ca are gura mare laughing

| NastyCatii a răspuns:

Incearca sa ii gasesti ocupatie. Pune-l sa se joace jocurile care ii plac, sau ceva ce ii face placere si asa se va mai calma si nu va mai fi chiar asa. Sper ca te-am ajutat happy