| Diadia805 a întrebat:

Am 14 ani. Si ca orice fata îmi place si mie de un băiat. Insa nu stiu daca si el ma place si de aceea as vrea sa ma sfătuiți. Deci mama mea si tatăl meu vitreg s-au mutat recent in oras (au fost plecați in străinătate), iar eu inca locuiesc la bunica mea tot in acest oraș inca nu m-am mutat la ea pana se stabilește mai bine aici(nu are rost sa menționez orașul) stam destul de aproape si eu merg des la mama mea si pe acolo locuiește acest băiat pe care il vad numai din priviri si avem prieteni comuni așa ca am mai avut tangente. Dar azi. Era cu inca un băiat. Si nu stiu ce se jucau ei (eu abia ieșisem din casa, voiam sa ies in oraș), iar prietenul lui zice "uitate-ma in stânga" iar el zice care stânga '"stânga ta ma" si ii zice "aaa" iar el ii zice "ce vezi" si evident mi-am dat seama ca era vorba despre mine fiindcă eu mergeam spre stânga lui. Si de atunci nu îmi pot lua gândul de la faza astaa... Si mereu când ne întâlnim se uita după mine. Desi nu stiu ce sa zic. Ce sfaturi aveți? Dau fundița!?❤

Răspuns Câştigător
| Chubby2104 a răspuns:

Sunt 2 posibilități:
1. Prietenii îl tachinează știind că tu îl placi.
2. Băiatului îi place de tine și i-a spus și prietenul său lucrul acesta.
Aș merge pe a doua variantă și ți-aș recomanda să încerci să comunici cu el cât mai mult (nu zic doar f2f). De ce merg pe 2? Pentru că după reacția pe care a avut-o văzându-te e destul de evident lucrul acesta (că el te place). Sper să vă apropiați cât de curând. Mult noroc!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De acord cu variantele lui Chubby. Daca cunosti pe cineva din respectivul grup du-te si stai cu ei, intra in vorba si cu baiatul ala si vezi cum reactioneaza față de tine.

| devilshelp a răspuns:

Te place. Incearca sa iesi cu el si ceilalti prieteni comuni si sa te bagi in conversatii cu el. Oricum nu face tu toata treaba. Doar arata-i ca si tu esti interesata si lasa-l pe el sa continuie

| Itzhic a răspuns:

Daca esti noua pe acolo zi sa iti prezinte si tie locurile pe acolo. Nu prea ma pricep la chestiile aste din perspectiva fetelor. Bafta!