| bella_5744 a întrebat:

Salut.Am si eu cateva intrebari.Cum poate un baiat sa se schimbe asa radical?! Am un prieten de aproape 3 ani, ne-am cunoscut printr-o prietena, inca de la inceput el a insistat sa avem o relatie ca lui ii place f mult de mine, in fine, acum 1 an ne-am mutat impreuna(adica eu la el pentru ca el locuieste doar cu mama lui)si ce sa zic toate bune si frumoase cand suntem am2 nu avem nici o problema ne iubim f mult, eu tin enorm la el si el zice la fel si pot sa spun ca a facut si multe lucruri ca sa imi demonstreze. DAR, totusi, exista o problema f grava ca nu pot sa plec de langa el ca incepe sa faca prostii(adica iese in oras aiurea suna fete vorbeste cu ele pe net si mi-e tare frica sa nu mearga si mai departe dar inca nu am aflat nimic de genu)Nu stiu ce sa ma fac cu el, cum sa fac sa ne intelegem si cand suntem departe unu de celalalt pentru ca eu atunci nu pot sa il intreb unde e, ce face, sau altceva ca se enerveaza.Credeti ca este un om cu doua fete sau ce se intampla cu el? sunt eu de vina cu ceva? dati-mi un sfat.plz

Răspuns Câştigător
| Picasso a răspuns:

Aici e nasol! De obicei noi mai vanam, ca asa ne-a facut mama natura, si el trebuie sa vaneze, cred ca e obishnuit cu prada lui "adica" tu, gandeshte-te la soarecele si pisica, un ex: laughing pisica prinde soricelul dupa care se joaca cu el si il papa, ma refer la partea figurata, dupa care ce face pisica? se duce si pandeshte alt soricel!
Deci incearca sa vezi cam ce ar putea sa faca desi nu o sa iti placa, dar dupa incearca sa fi rea... pisica nu prinde mereu si "cand vrea ea" soareci" deci va sta cu buza umflata! sau daca e asa isteata o sa prinda!
Nu stiu incearca sa fi cea mai nesuferita ispita cu el!
Adica incearca sa ii imprimi imaginea asta in minte " ca toot la tine o sa vina" si tu.esticu decizia!
succes sper sa fi intzeles la ce ma refer!

3 răspunsuri:
| bella_5744 explică:

Cu o simpla conversatie cu rezolv nimic, pentru ca am incercat de atatea ori.iar de urmarit nu am cum pentru ca locuim impreuna si stie cand plec si cand vin, singura solutie este sa il las sa isi dea seama singur ca nu o sa mai gaseasca alta ca mine oricat ar cauta sau orice ar face...ms pentru sfaturi si mai ales ca unul din ele vine de la un baiat

| ancutza_2191 a răspuns:

Normal ar fi sa il intrebi fata in fata, sa purtati o conversatie ca doi oameni. cica andreea zice sa il urmaresti, mi se pare aiurea, daca il urmaresti numa te injosesti si poate te prinde ca il urmaresti si atunci o sa se termine cu o cearta si o sa fie total aiurea, o conversatie in care sa ii spui tot ce ai pe suflet cred ca este cea mai potrivita metoda

| andreea97_3477 a răspuns:

Uh nu esti devina ca nmk...ar trebuie douo zile sal urmaresti si sa vezi ce face...eu am o problema asemanatoare, si se comporta f ciudat, eu iti sp sal urmaresti ca de maine incep si euwinkingsi daca te tradeaza la revedere frate ca el gasesti 1000 in lume.te pup fundabig grin?