| mirelamarcela a întrebat:

Am 15 ani si jumatate, iar prietena mea 16. Ne confruntam cu o problema destul de ridicola! ..Parintii nu ne lasa sa iesim in oras seara. La ora 8 trebuie sa fim in casa, cand o mare parte dintre cei d varsta nostra, la ora 8 ies afara. Ne-am cam saturat de aceste interdictii, si sa auzim colegii la scoala " ce super a fost sambata seara... am ajuns acasa la 5... a fost prea tare party.ul ". Vreo idee cum am putea sa ne convingem parintii sa ne lasa si pe noi sa iesim seara? va rog, daca aveti chef de caterinca pastrati raspunsul pentru voi!

1 răspuns:
| JonD a răspuns:

Pai,incearca sa le explici parintilor ca ai crescut si esti destul de mare sa ai grija de tine si nu iesi singura ci cu prietenii sau cu o prietena si esti adolescenta, vrei si tu sa iesi si sa stai mai mult.