| mirelamarcela a întrebat:

Am 15 ani si jumatate, iar prietena mea 16. Ne confruntam cu o problema destul de ridicola! ..Parintii nu ne lasa sa iesim in oras seara. La ora 8 trebuie sa fim in casa, cand o mare parte dintre cei d varsta nostra, la ora 8 ies afara. Ne_am cam saturat de aceste interdictii, si sa auzim colegii la scoala " ce super a fost sambata seara... am ajuns acasa la 5... a fost prea tare party.ul ". Vreo idee cum am putea sa ne convingem parintii sa ne lasa si pe noi sa iesim seara? va rog, daca aveti chef de caterinca pastrati raspunsul pentru voi!

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Caterinca faci tu! Vai de parintii care nu-ai asculta copii!

| mirelamarcela explică (pentru neutrino):

De ce ti se pare ca as face caterinca? E ceva deplasat in ce am intrebat?

| radutiulian a răspuns:

Comporta-te ca un sfant in fata lor si asigurate ca vecinii au doar vorbe bune despre tine.da-le de inteles tuturor adultilor ca esti un baiat cu capul pe umeri, sa-i faci sa aiba doar vorbe bune despre tine.crede-ma eu fac asta de la 14-15 ani si tine. puteam sa ies cand vroiam si sa stau cat vreau.ok! o sa mai fie zile cand o sa iti spuna sa nu iesi dar rar.trebuie sa ai cum ar veni o a doua fata.bafta multa!