| anoni1060 a întrebat:

TPU! Am 15 ani si mie imi place de un baiat, si mi-a spus ca si lui ii place de mine.Azi,cand am iesit pe strada, eram cu inca 4-5 fete si el era cu prietenii lui.Cand ceilalti baieti s-au dus sa joace fotbal el le-a spus sa il astepte putin si m-a chemat mai deoparte, sa nu se auda ce vorbim. M-a intrebat daca vreau sa fiu iubita lui.Nu stiu.Eu as vrea, dar nu i-am raspuns inca ca mi-a sunat telefonul si a trebuit sa plec.Intrebare este cum sa ii spun mamei ca eu o sa am un iubit? Precizez ca mama e intelegatoare si o sa ma lase, dar, va rog, dati-mi o formula prin care sa ii zic.Multumesc Anticipat.Bye:*

Răspuns Câştigător
| Sinitar a răspuns:

"Mami o sa iti zic scurt si la obiect, de ceva timp am observat ca imi place de un baiat si lui ii place de mine, si azi m-a intrebat daca vreau s fiu cu el si i-am spus ca da, nu incerca sa ma convingi ca nu are rost si ca esti impotriva ca sa ma protejezi pentru ca daca vei face asta eu tot voi suferi, asa ca te rog sa fi intelegatoare asa cum ai fost mereu si sa nu te superi, ok?" hiuh asta este o metoda.
Sper ca iti va fi de folos.Bafta.

3 răspunsuri:
| MissmysteriousS a răspuns:

Sicer eu nu iti pot spune cuv exacte pe care sa le spui tu; pentru ca tu o cunosti pe mama ta si stii cum sa procedezi,cand ii spui, spune-i ce ai pe suflet fara sa-ti fie tema de nimic, ea cu siguranta te va intelege si te va aproba...

| genny a răspuns:

"buna mami! cf? uite ce vroiam sa-ti zic eu tie ...am intalnit un baiat...(il descrii putin) si ma place.si eu il plac pe el.si cred ca o sa fim impreuna.ai ceva impotriva?"

| bbyaa a răspuns:

Deci ii spui : mama.te-ar deranja daca o sa am prieten? pentru ca e un tip in oras pe care il plac si vrea sa fie cu mine...Si ii zici tu mai multe argumente convingatoare ca e baiat de treaba si chestiihappy