| anonim_4396 a întrebat:

Help TPU! Imi place mult de un baiat si el pe mine, dar in orice clipa m-ar putea intreba daca vreau sa fiu iubita lui.Nu vreau sa am iubit de la varsta asta.Cum sa fac daca imi pune intrebarea sa inteleaga sa ma astepte? Ajutor!

9 răspunsuri:
| Lamaitzza a răspuns:

Raspunde-i politicos ca inca nu esti pregatita, si ca daca va dori sa te astepte va fi ok. Spune-i ca momentan ai vrea sa ramaneti doar prieteni.Succes! :*

| wintermee11 a răspuns:

Pai ce s-a intamplat cu statutul de prieten? s-a schimbat ceva? am imbatranit eu, sau ce?! Inainte de a fi iubita cuiva, nu crezi ca ar fi mai sanatos sa fi prietena cu acel individ? zic si eu. Daca iti place de el spune-i ca ii pari un baiat dragut si ca ti.ai dori sa-l cunosti. spune-i-o asa fara sa grabesti lucrurile si fara sa-i dai de inteles altceva.Succes!

| florin1979 a răspuns:

Esti mica inca pentru a avea iubit! propune-i sa ramaneti doar amici, avand o relatie de colegialitate ca intre 2 elevi de scoala! daca el urmareste altceva va renunta la tine si isi va gasi una sa ii ofewre ce isi doreste! iti dai tu seama la ce ma refer! daca tine la tine te asteapta, are rabdare pana mai cresti!

| Georgestaff08 a răspuns:

Spune-i ca nu esti pregatita sa ai o relatie

| cristi00017 a răspuns:

Iti spun ceva? Explica-i ce simti si trebuie sa inteleaga ca trebuie sa mai astepte, pana atunci ramaneti doar prieteni. Daca nu intelege poate va fi greu dar trebuie sa renunti la el.

| MedixD a răspuns:

Spune-i foarte politicos nu și că nu îți dorești încă la acestă vârstă o relație. Dacă te iubește cu adevărat te va aștepta până vei simți că ești pregătită.

| sabinpad a răspuns:

Daca e mai mare ca tine, cu siguranta ca daca tine la tine cu adevarat, va fi dispus sa te astepte. nu lua decizii pe care mai tarziu le poti regreta!