| anonim_4396 a întrebat:

Buna >TPU.big grin<

Vreau sa-mi dati si mie un sfat, am un iubit de 1 luna inainte se comporta foarte frumos cu mine extrem de frumos chiar imi zicea ca ii place de mine mult si s-a tinut dupa mine 1 luna sa-i dau un raspuns, nu era dimineata sa nu-mi trimita mesaj cu"buna dimineata iubita mea"la scoala ma astepta.Imi zicea ca nu o sa ma lase niciodata ca eu sunt fetita lui.Acum 4 zile am ajuns la scoala si l-am sunat si i-am zis dc nu m-a sunat sa ne vedem si a zis ca e in oras sa ma duc la el si i-am zis ca nu si m-a rugat de 2 ori si raspunsul meu tot negativ a fost.I-am spus ca nu o sa-l mai sun niciodata si mi-a zis ca nu ma crede,nu crede ca sunt in stare sa nu-l sun, e o fire calma si intelegatoare nu stiu de ce se comporta asa acum, nu l-am sunat de vineri si nici el obisnuia ca dimineata sa-mi trimita mesaj si vad ca nu mi-a trimis. Poate nu mai vrea sa fie cu mine?sad:*. Multumesc!

6 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Adica stai stai stai... mai citesc odata.
Ok, l-am citit de 2 ori, si din ce am inteles eu. nu, din ce se intelege ca ai zis tu acolo, tu te-ai suparat pe baiat pentru ca nu te-a sunat sa va vedeti?
Serios? De-asta v-ati, adica l-ai certat, pentru ca nu te-a sunat... Scuze ca-ti zic, dar daca erai cu mine ne desparteam din prima zi, pentru ca eu urasc sa vb la tellaughing
Hai mai fato, gandeste-te putin, daca i se strica telefonul si nu putea sa te sune, ce faceai, te desparteai de el?
Un baiat este liber intr-o relatie, la fel ca si fata, si nu trebuie tinut nici el nici ea lipit de partener/partenera, daca nu te-a sunat inseamna ca a vrut o clipa de liniste, sau nu a putut, sau pur si simplu nu a vrut, dar asta nu inseamna ca nu te iubeste, sau ce faceti voi acolo.
Am vazut pe profilul tau ca este nascuta in 1993, nu stiu cat de adevarat e, dar la varsta asta ar trebui sa ai mintea mai deschisa, mai aerisita, si sa nu te superi pentru tot felul de prostiiwinking
Zii mersi ca a fost baiat de treaba, ca altu in locu lui, isi baga si te injura de tot neamuwinking
Mai bine ti-ai cere scuze pentru ca te-ai suparat DOAR pentru ca nu te-a sunat sa va intalniti.
Si daca ai formulat intrebarea gresit, sorry da mai scrie odata si spune direct ce ai vrut sa zici, nu ca te-ai suparat pe el pentru ca nu te-a sunat.
Scuze daca am parut cam rau, de fapt, chiar am parut cam rau, dar mi se pare foarte prostesc, voi in loc sa va iubiti va certati pentru porcarii...

| Fireing a răspuns (pentru MenInShadow):

Corect, total de acord!

| MenInShadow a răspuns (pentru Fireing):

Mersi... chiar e absurd, cred ca daca mama ar face la fel, as fi fost mort de mult...

| Fireing a răspuns (pentru MenInShadow):

Si eu la fel!

| ღBuBuRuZaTaღ a răspuns:

Poate ca inca exista o raza de a iubirii voastre. Daca il iubesti asa mult nu astepta dupa el, fa tu primul pas. Este o fire calma, de ce astepti? Poate ca e suparat, ar trebui sa il urmezi si tu nu numai el.

| FreePanda a răspuns:

"I-am spus ca nu o sa-l mai sun niciodata si mi-a zis ca nu ma crede, nu crede ca sunt in stare sa nu-l sun, e o fire calma si intelegatoare" Ok, din ce inteleg eu aici ti-a aruncat o provocare si poate vrea sa vada cat o sa stai fara sa il suni, tu esti cea care a zis ca nu o sa il mai sune, fiind calm si intelegator probabil e si foarte rabdator, insa si rabdarea lui o sa aiba o limita. Tu esti cea care ar trebui sa il suni acum.