| AlexAL275 a întrebat:

Am 15 ani sunt la liceu si nu prea am prieteni. De fel sunt mai retras și atunci când încerc să vorbesc cu un grup de mai multe persoane mă simt în plus și nu zic nimic. Ce mă sfătuiți?

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Decat tovarasii rele, mai bine singuratatea. Vei avea si tu prietenii tai. Cauta-i printre cei mai retrasi. Ei nu sunt la suprafata, dupa cum nici aurul nu se gaseste la suprafata. Doar pietrele si noroiul sunt la suprafata. Pieterele pretioase sunt intotdeauna bine ascunse si foarte rare.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Incearca sa te bagi cu colegii in seama, sa-i mai intrebi de o tema etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sujt exact la fel. Ti-as recomanda sa te apuci de un sport. Eu asa o sa fac si cred ca ma voi simti mai bine.