| mariutzz22 a întrebat:

Bună. Am și eu o întrebare care poate părea stupidă și fără rost.
Cum să-ți faci prieteni, în cazul în care ești o persoană antisocială?
Nu mă înțelegeți greșit, nu sunt disperată după atenție. Faza este că oriunde aș fi (la liceu, într-un grup de persoane etc.) încerc să vorbesc, să povestesc și eu dar sunt total ignorată. Din acest motiv mă simt în plus și nu îmi găsesc locul nicăieri.
Știu că nu este ok să fiu așa, de aceea îmi doresc să devin mai ''sociabilă''.

Răspuns Câştigător
| blairelovesmusic a răspuns:

1. inscrie-te la o facultate sau o postliceala sau un curs de ceva (curs de fotograf de exemplu)
2. ia-ti inima in dinti si cauta in minte un subiect de discutie, apoi du-te la o persoana sau doua care vorbesc intre ele
3. imprieteneste-te cu o persoana sau doua
4. intra in grupul lor de prieteni

alte sfaturi:
-imbraca-te cu ce e la moda (sinsay are haine bune la preturi accesibile)
-ignora oamenii care te jignesc, sau daca nu poti sa-i ignori cauta pe Youtube rekt-uri (insulte)
-inscrie-te la cursuri de karate, box, tenis etc.
-fa-ti o schimbare de look (o tunsoare noua, alta culoare la par, un tatuaj, slabeste daca ai kg in plus, machiaza-te)
-du-te la sala
-cumpara-ti un parfum scump (exemplu: miss dior 20 ml, 200 lei de pe site-ul notino, e ca un fel de deodorant doar ca te dai cu el pe gat)
sper ca te-am ajutat.

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da banii in împrumut sa vezi prieteni multi până la prima plata, ce prieteni, toți sunt sataniști, toți îți vor Raul, rar om bun tip in rest dz cu mila

| AmandinaDragan a răspuns:

Mergi la grupurile alcatuite din antisociali. ha ha ha ha.

| RAY a răspuns (pentru AmandinaDragan):

Frustrați și fără viață care judecă, bârfesc, judeca pe alti că iasă afară din casă

| AmandinaDragan a răspuns (pentru RAY):

Domnu' RAY din Oltenia vezi ca aici se vorbeste limba romana.

| RAY a răspuns (pentru AmandinaDragan):

Tu vb de gramatica și nu știi unde se pune o virgulă

| AmandinaDragan a răspuns (pentru RAY):

?

| Continchiscontsters a răspuns:

Dacă ăsta îți este scopul și visul tău să-ți faci prieteni poți merge în locuri unde sunt mulți oamenii și acolo îți faci prieteni Adevărați dacă asta vrei și ăsta îți este scopul și visul și ce vrei tu.

| mariutzz22 explică (pentru Continchiscontsters):

Nu este visul și scopul meu în viață. Sunt conștientă de faptul că prietenii sunt temporari
Îți mulțumesc pentru răaspuns

| Continchiscontsters a răspuns (pentru mariutzz22):

Eu ți-am răspuns sincer și cu Adevărat cu placere.

| MocanuAlina2006 a răspuns:

Știu ce spui și eu am pățit că tine ideea este că alții când au un grup de prieteni și vede pe altul că vrea să vorbească și el nu prea îl bagă în seamă din cauza că ei deja și-au făcut și mna îți spun din experiența odată ce cineva are un prieten mai apropiat sau doi sau chiar trei pe tine te dau la o parte