| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si am avut pana acum 2 prieteni, dar parintii mei nu au stiut de niciunul dintre ei. De primul nu le-am zis, fiindca nici nu il cunoasteau, dar pe al 2-lea il cunosc, stiu ca suntem bff de 5-6 ani, parintii nostri se stiu. Am fost si colegi de clasa si il si plac. Si ne-am despartit dintr-o prostie, dar acum eu refuz sa ne impacam, fiindca imi e greu sa am o relatie pe ascuns.
As vrea sa le zic parintilor mei de "primul" prieten si nu stiu cum.
Nu sunt prea deschisa cu ei, dar ei stiu ca el ma place.
Ca un copil timid ce am fost, am zis ca nu-mi place de nimeni, ca baietii sunt prosti, ca nu o sa ma niciodata un prieten etc.
Cum le pot da vestea ca vreau sa fiu impreuna cu acesta?
Daca parintii mei nu stiu de el, mai bine nu ne impacam...
Funda

6 răspunsuri:
| Croampa a răspuns:

Cred ca ar trebui sa vorbesti cu mama ta si sa ii spui cand sunteti singure ca-ti place baiatul respectiv. Crezi ca ar avea ceva impotriva sa iesiti impreuna?

| NoName0x0 a răspuns:

Daca nu poti sa va reimpacati decat daca spui de lucrul acesta, atunci fa-o! Dupa poti sta cu el si daca ai tai nu sunt de accord, nu? Insa eu nu vad de ce nu ar fi...

| devor a răspuns:

Spune-le ca vrei sa vorbesti cu ei si spu.e-le ca iti place de el, daca il si plac sogur o sa-l accepte

| Silenz a răspuns:

Cel mai bine este sa fii sincera cu familia ta. Dintre toti, ei nu te vor parasi niciodata.

Chiar daca tu crezi ca nu te inteleg, gandeste-te ca au trecut si ei o data in tineretea lor prin ce treci tu acum.

Spune-le pur si simplu, doar nu or sa iti ia capul.

| Violetta69 a răspuns:

Prin "primul" m-am referit la al doilea, cel cu care am fost bff 5-6 ani.

| Violetta69 a răspuns:

"Primul" fiind pentru parintii mei, el e al 2-lea. big grin