| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
Am 16 ani si vreau sa ma duc la inot. As vrea sa stiu cum decurge prima lectie. Tin sa precizez ca,spre dezamagirea mea, nu am bagat niciodata, dar niciodata capul sub apa. Am o frica cumplita. Vreau sa schimb acest lucru. Vine vara si nu pot merge la piscina din cauza asta. La mare stau doar cu colacul. Va rog sa-mi raspundeti. Dar cu amanuntul. Intr.un fel imi e si frica sa ma duc la lectii de inot.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eee pai la primele lectii o sa te invete cum sa respiri, o sa faci niste exercitii de respirat, de bagat capul in apa, de echilibru in apa samd. Totul este sa dai peste un antrenor cu rabdare.

| WaterDrop a răspuns:

Nu stiu cum decurge prima lectie pentru ca eu nu am luat lectii ca sa invat asta.Tot ce trebuie sa faci este sa iei o gura mare de aer, si apoi respiratii scurte, fiind cat mai calma. Daca iti pastrezi mereu cat mai mult aer in plamani este foarte usor sa stai la suprafata. Datul din maini presupun ca nu ti se pare dificil, asa ca te descurci cu asta.

| Andreimta a răspuns:

Eu ma gandesc ca daca nu bag capul la fund nu sunt curajos si ca sunt un las asa ca bag capul la fund sa dovedesc