| AnemonaP a întrebat:

Cand merg la mare inot cu colacul, daca mi-l dau jos, si ma duc mai in larg apa imi vine pana la gat.De ce apa nu ma tine la suprafata? Nu sunt grasa.Vad oameni in piscina care stau la suprafata, cred ca daca intru intr-o piscina fara colac, ma scufund.De ce? Cum pot sa stau la suprafata? funda, P. S. fara raspunsuri rele

4 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Trebuie sa ai o pozitie relaxata, sa nu iti incordezi muschii.

| pwp a răspuns:

Trebuie sa fii foarte relaxata!

| miranda_6665 a răspuns:

Hai sa-ti spun de ce.Pai, in primul rand acel lucru se numeste pluta si ca sa poti sa o faci trebuie sa iti bagi capul pe jumatate in apa si picioarele ridicate in sus dar ca sa faci asta trebuie sa stii sa inoti, sa nu te sperii eu nu stiu s-o fac pentru ca mi-e frica dar stiu ce trebuie sa fac ca s-o pot face asa ca data vitoare cand te duci acolo sa incerci pentru ca nu e greu si nu e vorba ce esti grasa oricine poate sa o faca si verisoara mea statea la fel si o luau valurile si no scufundau.

| cristina_3097 a răspuns:

Daca vrei sa inoti mai la larg, atunci dai din picioare in apa si din maini. dar, cel mai important, relaxeaza-te! succes cu inotul!