| RoxanaMihaela33 a întrebat:

Am 17 ani si. nu am avut niciodata un prieten. Mi-a fost frica sa ma apropii de cineva pentru ca... nu vreau sa fiu respinsa sau sa provoc "scarba". Acum cativa ani am castigat o lupta cu muuulte kilograme iar semnele au ramas. Am pe abdomen. pana sub sani vergeturi albe. sunt late si destul de inestetice. am avut si pe sani insa s-au diminuat foarte mult si nu se prea observa si am pe partea superioara a bratelor, tot albe care se vad. dar nu sunt chiar atat de urate. Poate semnele pe care le am ar trebui sa ma faca sa ma simt bine, sa ma simt puternica pentru ca am invins lupta cu kilogramele in plus. Nu am pielea lasata. am doar vergeturi.Nu stiu ce sa fac. Credeti ca e posibil ca cineva sa ma "accepte" asa? ca si iubita...

Răspuns Câştigător
| AndreeaaD a răspuns:

"Sa te accepte asa?"Ce ai tu, raie? Esti o fata ca oricare alta.Te felicit pentru ca ai reusit sa scapi de kilogramele in plus, intr-adevar esti o luptatoare si ai numai respect din partea mea pentru ca iti trebuie multa ambitie ca sa faci asta si imi dau seama ca nu ti-a fost usor.
Cat despre relatii nu trebuie sa iti fie rusine ca nu ai mai avut una pana acum.E bine sa fii cu cineva atunci cand te simti pregatit dar nu uita tu trebuie sa ai incredere in tine si sa te respecti pe tine. Daca tu nu o faci cum te poti astepta ca altii sa o faca?
Nu te mai subestima.Doar pentru ca ai niste vergeturi nu inseamna ca esti o fata urata si ca nimeni nu se uita la tine. Poate pur si simplu nu a fost sa fie pana acum.Fiecare e frumos si e unic.Nu lasa niste chestii mici sa te doboare.Pari a fi o luptatoare si asa si trebuie sa fii.
Stii vorba aia "cine te place, te place asa cum esti". Probabil ca asta este in subconstientul tau, ai ramas oarecum marcata de kg pe care le aveai si acum te subestimezi dar nu trebuie sa fie asa.Desi nu te cunosc eu cred ca tu esti o fata frumoasa dar trebuie sa ai mai multa incredere in tine si sa nu ii lasi pe altii sa te descurajeze.
Ai grija de tine!

5 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Mai intai incearca sa te accepti pe tine insuti asa cum crezi tu ca esti si apoi vei vedea ca totul va fi bine!

| SupraDozaDeVise a răspuns:

Siiiigur ca daa happy Scoate-ti prostiile astea din cap, si fa-ti rost de un iubit, daca iti doresti..Cand vei cunoaste o persoana pentru care vei simti ceva, mai intai asigura-te ca te va iubi asa cum esti, si va avea ochi doar pentru tinehappySunt sigura ca vei gasi baieti care te vor aprecia asa cum esti/asa cum arati.IncearcahappyMulta bafta! Si nu uita: fiecare femeie este frumoasa in felul ei!

| gabriela2201 a răspuns:

Nu te speria, se trateaza in timp...foloseste crema antivergeturi de doua ori/zi sau daca ai posibilitatea tu ori parintii, cumpara-ti Strivectin, si tot asa, de doua ori/zi te masezi pana vezi rezultatele! fiind vorba de piele tratamentul dureaza 4-5 luni dar are efecte.

| RoxanaMihaela33 explică (pentru gabriela2201):

Multumesc mult.o sa incerc.

| RoxanaMihaela33 explică:

Va multumesc mult.Pentru intelegere, sfaturi si incurajari.