| anonim_4396 a întrebat:

Am 18 ani si locuiesc cu ai mei si fratele meu de 17! Ma cert toata ziua cu taica-miu...am dat de permis si nu l-am luat si acum ma trateaza ca pe un jeg si se ia din orice de mine. Vreau sa ma mut din casa eu si cu frate-miu si mama vrea sa divorteze de el. Nimeni nu m-ar putea inveseli. Un sfat va rog dau funda!

Răspuns Câştigător
| ingerashulll a răspuns:

Inteleg situatia. Eu pur si simplu il evit. Ne vedem de citeva ore pe saptamana, nu mancam impreuna, eu pe timp de vara traiesc in chirie si sunt libera. E foarte bine. Dar cum as putea sa te inveselesc? Iesi in oras, gasesteti un prieten pentru distractie. Dar sa stii, oricum parintii nu nii alegem si trebuie sa ii iubim si respectam pentru ceea ca ne-au dat viata si ca ne intretin si sunt gata mereu sa ne tina partea.

1 răspuns:
| SimonaSimona01 a răspuns:

Este cel mai bine ca mama ta sa divorteze de el ..Si trebuie sa o sustineti pana la capat, pana la urma voi sunteti singurele sprijini in momentele astea.Iar permisul il vei lua tu ...Nu il mai baga inseama evital de cate ori este nevoie