| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
Am aproape 12 ani jumate.
1)De 1-2 ani imi cresc sanii
2) Scurgerile vaginale de aproae un an.
3)Parul pubian de la 10 ani jumate sau 10 ani.
4)Parul de subrat de 1 an aproape.
La mama mea i-a venit menstruatia la 11 ani jumate si mie nu.
Am 1.60 inaltime si 50 kg
Voi avea menstruatia curand?

4 răspunsuri:
| Lariiiiiiii a răspuns:

Multumesc de raspunsuri mai astept happy

| DiaAndra a răspuns:

Asta nu se stie niciodata! Si eu aveam exact aceleasi "simptome" si totusi nu mi-a venit decat pe clasa a7a.Oricum iti zic sa nu-l astepti ca dupa vezi tu ce rau ii cu dureri de burta ingrozitoare laughing

| Lariiiiiiii a răspuns (pentru DiaAndra):

Eu sunt dezvoltata si mama mi-a spus ca nu conteaza, menstruatia poate aparea oricand intre 10-16 ani, fiecare fata e diferita imi poate venii oricand.

| papushBBY a răspuns:

Buna!
Eu eram la fel ca tine pe la 12 ani, si chiar la 12 mi-a venit, oricum nu iti vine neaparat menstuatia daca esti foarte dezvoltata, am o prietena care era foarte bine dezvotata de la 11 ani, si menstruatia i-a venit pe la 16 ani straight face straight face straight face
Conteaza organismul, e de la persoana la persoana!
Te pup