| fatadinpadure123 a întrebat:

Bună TPU, am aproape 13 ani și mama nu mă lasă să mă epilez, nu pot purta pantaloni scurți și plus că am o junglă pe picioare, cum să fac să o conving, menționez că mama mea are 49 de ani și nu prea ma înțelege în legătură cu chestiile astea, mi-e rușine să stau în pantaloni scurți sau fuste, chiar dacă sunt 25-30°C
Cum să o conving?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| AnaDiana289034 a răspuns:

Ii poți explica mamei tale ca îți este rusine sa ieși neepilata și ca prietenele tale se epilează. Ești o adolescenta in devenire și trebuie sa începi sa experimentezi lucrurile astea. Nici pe mine nu m-a lăsat sa ma epilez la 13 ani dar m-am epilat fără sa știe și nu mi-a mai zis nimic după (dar nu te încurajez sa faci asta ci sa fii sinceră cu ea și sa insiști).

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da de ce s-o convingi? te epilează ea? epilează-te și gata

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti iei o lama, te epilezi si aia e.

| Andreeush a răspuns:

Încearcă să îi explici că nu e nimic rău să te epilezi, e ceva normal, mai ales pentru o fată.

| Furnicuta000 a răspuns:

Ce fel de mama e aia care isi lasa fata sa iasa rusinata afara in pantaloni scurti cu jungla pe picioare? Iei o lama si te epilezi. Ce poate sa iti faca, sa te bata? Faptul e deja consumat

Răspuns utilizator avertizat
| TheGentleman a răspuns:

Ai grijă cu zona intimă. Te poți răni și infecta. Evită timp de câțiva ani zona aia (adică păsărica)

În rest, fii atentă, dezinfectează cu spirt lama înainte și după folosire, precum și zona epilată.

Și niciodată să nu împrumuți epilatorul altora

| anamaria82726 a răspuns:

Mai mult decat sa ii explici de ce vrei sa te epilezi nu stiu daca ai ce sa faci. Pana la urma ar trebui sa te inteleaga ca doar si ea este fata si stie. Nu faci nimic rau daca te epilezi. Eu sincer cand ma epilam nu anuntam pe nimeni. Ca doar este simplu sa te epilezi