| Bianca1864 a întrebat:

am cautat si si am gasit raspunsuri la intrebarea:,,vreau sa fiu actrita,ce pot face in privinta asta,,.dar problema mea este urmatoarea:cum pot eu afla cand se fac castinguri pentru anumite roluri? am cautat pe internet,dar tot ce am gasit au fost cateva firme,care te roaga sa iti introduci datele, sa pui poze si sa astepti sa fii contactat.sincer,nu stiu daca merge,si chiar si asa,ei nu pot stii, din cateva poze daca tu esti potrivit pentru rol.in orice caz, daca aveti idee de unde as putea afla cand se fac castinguri..sau macar daca acele firme dau roade, v-as ruga sa ma ajutati.multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Awndre a răspuns:

Mai intai iti trebuie o scoala de actorie, un curs ceva. Nu poti sa te duci direct asa la un casting, pentru ca-ti zic eu ca te resping in prima. Iti recomand o scoala de actorie, pe care s-o faci in paralel cu scoala, iar dupa aceea o specializare in actorie. Mai apoi ti se vor deschide multe usi. Te vor chema la diferite castinguri si vei auzi si tu si te vei ducehappy

| Bianca1864 explică (pentru Awndre):

Multumesc pentru sfat.am vrut si eu sa fac cursuri, doar ca exista un impas:in jugetul meu, ca sa nu mai vorbesc de oras, nu exista aceasta posibilitate.este o scoala de arte in bacau..pt ca nici liceul de arte nu are aceasta sectiune, dar la acea scoala nimeni nu raspunde la numerele de telefonlaughingcrede-ma, am incercat.in orice caz, o sa mai caut si in alte judete cat mai apropiate, si o sa incerc.happy

| yanly a răspuns:

Să înveţi bine şi să faci o facultate de actorie. Apoi să încerci la diferite firme :p.

| psawyer a răspuns:

Eu cred ca dau roade acele casinguri in care pui pozele tale, deoarece aia pot sa vada cum arati, ca in primul rand asta ii intereseaza, iar apoi, daca le plac de tine cu siguranta te vor chema pentru o proba. Dar ai grija, informeaza-te despre firma si vezi cam ce e pe site-ul ala. In rest, sper sa-ti implinesti visul :*

| Bianca1864 explică (pentru psawyer):

Multumesc,o sa fiu atenta si o sa caut inainte sa imi las datele oriunde.:*