| alina1990 a întrebat:

Buna tpu.am cumparat un laptop de la auchan acum o luna jumatate si mi s-a ars placa video cred.ca se aude ca intra in winsows dar nu imi afisaza nimic, ideea e ca ei nu mi-au dat certificat de garantie decat o factura si un bod pe care nu le mai gasesc.ce pot face in situatia asta? va rao sa ma ajutati.

3 răspunsuri:
| Vasybulan a răspuns:

1. Poate nu e arsa placa video(nu iti apare nimic atunci cand porneste cum ar fi "prezentarea" configuratie?)
2.In cazul asta ar trebui sa cauti bine acel bon si factura, insa fara garantie nu cred ca vei face nimic
3. In cazul in care nu rezolvi nimic, du-te la un service si acolo sigur vei afla ce problema are.
Mult noroc.

| alina1990 explică (pentru Vasybulan):

Ei nu mi-au dat garantia.au oprit-o ei iar bonul l-am aruncat de cand l-am luat.

| Vasybulan a răspuns (pentru alina1990):

Pai daca nu ai garantia(desi ar fi trebuit sa iti dea un exemplar), si nu ai nici acel bon si factura, nu prea poti face nimic altceva decat se mergi cu laptopul la un service si sa te rogi ca nu va fi scumpa reparatia.
Mult noroc.