| dianadidi1 a întrebat:

Buna tpu.Am din nou o mica problema.M-am apucat de sport si am slabit 3 kg intr-o saptamana doar ca am inceput sa am vergeturi micute pe picioare si am si vergeturi pe sani.Imi poate spune cineva ce sa fac ca sa scap de ele pentru ca se vad foarte urat si nu stiu ce sa fac.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Sport = slăbit
slăbit = vergeturi
ecuație nașpa, vezi aici:

https://doc.ro/frumusete/cum-scapam-de-vergeturi

| Felissa13Eden a răspuns:

Mai greu cu vergeturile.
Bea 2-3 litri de apa zilnic, e important sa te hidratezi cand vine vorba de piele.
Amesteca zatul de cafea cu cateva linguri de zahar si maseaza zona cu vergeturi, poti sa acoperi si cu plastic si sa dormi asa, apoi sa clatesti a doua zi. Poti sa folosesti si ulei de cocos, tot ca sa masezi.
Citricele si legumele sunt iar foarte bune cand vine vorba de vergeturi.