| SlDenisa a întrebat:

Am doua intrebari.
Luna asta pana in data de 5, mi-a trecut menstruatia, exista sanse sa-mi mai vina luna asta?
2. Am emotii, peste 5 zile ma inscriu la antrenamentele de atletism, sunt timida de fel. Cei care stiu, ce voi face pentru inceput, adica ce-mi va arata? funda! Multumesc:*

5 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

● 1. Nu există şanse. Menstruaţia e doar odată pe lună (de la 3 la 6 zile poate dura)

● 2. Păi, îţi va arăta pentru început cum ar trebuie să fie poziţia când fugi, când porneşti cum trebuie să faci etc.
La început, o să faceţi foarte, foarte multe exerciţii... ştiu, deoarece şi eu am fost la atletism o vreme. (dar am renunţat, deoarece este foarte greu, trebuie să depui un efort foarte mare)

| SlDenisa explică (pentru Andarock):

Ok, deci... nu e mare paguba daca nu ma descurc prea bine? Eu nu am participat niciodata la alte antrenamente sau concursuri. Stauc am prost la faza cu alergatu... dar ma antrenez si pe acasa.

| SlDenisa explică (pentru Andarock):

Ma poate accepta chiar daca stau cam prost cu energia?

| Andarock a răspuns (pentru SlDenisa):

Păi dacă eşti la început, este normal să nu te prea descurci. Pe parcurs, vei avansa. happy Păi... înainte să mergi, ar fi bine să-ţi faci nişte analize.
De exemplu... şi eu stau rău cu energia şi tot am mers. Dar, cum am mai spus, efortul era foarte mare... şi eu când fugeam foarte tare, vedeam alb (ca o ceaţă) şi îmi venea să leşin. dar niciiodată nu am leşinat sau ceva. Este bine înainte să-ţi faci nişte analize, deoarece nu vreau să păţeşti ca mine.

| SlDenisa explică (pentru Andarock):

Pai, eu incep tare, tare. si pe parcursul intrecerii incetinesc... apoi trag de mine si termin, dar cu un timp foarte lung... Nu am patit niciodata nimic thinking La asta ma refeream. Cel putin in ultimul timp am lenevit groasniccc, am pus 2 kg pe mine cred