| misu_7777 a întrebat:

Am fost cu un tip aproape 2 ani. Relatia a devenit cam monotona si am zis ca e bine sa facem o pauza, sa ne despartim. Asa am si facut. El tine mult la mine si mereu venea la mine cu gand de impacare dar eu nu acceptam. Am cunoscut un tip... de vreo 3 zile si vorbesc cu el. Ieri ma condus acasa si la sf mi-a dat un pupic. Prima zi in care l-am vazut mi-a placut de el ft mult ( probabil ca doar ce ma despartisem de iubit) ma rog. mi-a luat si nr de tel etc etc si tot vorbim pe mess, lui ii place foarte mult de mine dar mie acum nu mai imi place de el. mie se pare taran! plus ca e si mai mare decat mine cu 4 ani. Si a mai si terminat bacul cu 6. Acum vreau sa ma impac cu fostul meu prieten pentru ca mi-am dat seama ca tin la el dar nu stiu ce sa ii zic acestui baiat avand in vedere ca nu vreau sa -l ranesc sad. Pls help.

Răspuns Câştigător
| Andarock a răspuns:

In primul rand baiatul asta pe care tu il numesti taran, trebuie sa aiba vreun motiv sa te iubesca, nu? happy

Trebuie sa-i trimiti intr-o zi un S.M.S. de genu`: ''M`am impacat cu fostul meu prieten, trebuie sa ma intelegi. Sper sa ramanem prieteni in continuare.''----> Daca`i dai un S.M.S. atunci nu trebuie sa fi de fata cand i`ai fat papuciii`(chiar daca n`ati fost impreuna).

Apoi tu revii` la fat`frumos al tau!

----> Final Fericit! love struck

Sper ca m`ai inteles si ma bucur ca te-am ajutat! puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Îi spui tipului care te place că încă nu ţi-ai revenit complet după relaţia anterioară şi ai dori puţin timp pentru tine, de gândire.

| Kristtine a răspuns:

Spune-i că tu de fapt ţii la o alta persoană şi nu o poţi uita aşa pur şi simplu. Te va înţelege happy

| moonY a răspuns:

a luat, anul ăsta, bacalaureatul cu 6?
păi e tare, mă, cuplează- te cu el, pariez că tu nici 6 nu iei la Lb. şi Literatura Română

| Satisfaction a răspuns:

Cand te suna raspunde-i si vb frumos cu el apoi spune-i ca nu va merge o relatie intre voi pentru ca nu sunteti compatibili si ca vrei sa ramaneti doar amici.

| Sync550s a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ii spui ca nu poti fi cu el si sa ramineti prieteni...asa am facut si eu cu un baiat si acum sintem foarte buni prieteni!
Sper ca o sa mearga si la tine!