| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU!
Am fost la salon astazi, mi-am taiat din varfuri.
Doamna de acolo mi-a spus ca am parul deteriorat datorita samponului pe care il folosesc.
Sunt putin suparata ca a trebuit sa tunda ceva din el ca era deteriorat, acum are o lungime medie, abia astept sa creasca inapoi.
Ce sampon imi recomandati?
Voi ce folositi?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| DjSannan a răspuns:

Buna! Este important sa alegi un sampon care sa fie potrivit pentru tipul tau de par si necesitatile acestuia.

Exista o multime de sampoane pe piata, asa ca poate fi dificil sa alegi unul care sa fie potrivit pentru tine. Aici sunt cateva lucruri la care ar trebui sa te gandesti atunci cand alegi un sampon:

Tipul tau de par: Daca ai parul gras, ar trebui sa optezi pentru un sampon care curata in profunzime si care ajuta la controlul sebumului. Daca ai parul uscat, ar trebui sa alegi un sampon care hidrateaza si hraneste parul. Daca ai parul vopsit, ar trebui sa alegi un sampon care protejeaza culoarea.

Ingrediente: Incearca sa alegi sampoane care au ingrediente naturale, cum ar fi uleiuri esentiale si extracte de plante, care pot ajuta la hidratarea parului si la intarirea firului de par. Evita sampoanele care contin sulfati si parabeni, deoarece acestea pot usca si deteriora parul.

Marca: Incearca sa alegi marci care au o reputatie buna si care au o gama larga de produse pentru par. Unele marci de top care ofera sampoane de calitate sunt Matrix, L'Oreal Paris, Pantene si Garnier

2 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Eu am parul lung pana la talie si folosesc un sampon si balsam hidratant de la morroconoil. Am auzit de la prietene ca gama L'Oréal Dream lengths este foarte buna daca vrei parul lung si usor de descalcit.

| Pax3roner a răspuns:

Eu folosesc șampon de bebeluși cu aromă de? i, nu irită scalpul, nu omoară firul de păr