| ImNutellingYou a întrebat:

am întâmpinat o oarecare mică problemă pot spune. Am să vă povestesc mai pe șleau ceea ce mă macină de ceva vreme. Am un amic cu, care eu și prietenul meu ieșim destul de des în oraș, etc. și e cam cel mai bun amic comun, prietenul meu se înțelege super bine cu el, au fost împreună în liceu și eu la fel mă înțeleg de minune. Se comportă mereu frumos cu mine, dulce, tandru, ba chiar de multe ori mă sărută pe frunte, mă îmbrățișează uneori chiar mă tachinează și mă lovește dar în glumă desigur. Ca și mine, are și el prietenă dar el e genul de băiat "supraelastic ..adică se întinde și în alte paturi " laughing iar eu nu sunt genul de fată care să înșele și să ascundă lucruri, dacă am ceva de spus spun în față ..tot ce gândesc și tot ce simt. De ceva timp am rămas într.o seară singură cu el... ne plimbam și s-a întors dintr-o dată m-a luat în brațe și m-a sărutat., nu știu ce să insinuez din gestul lui ..pentru că umblă după multe fete dar îmi spune " îmi ești dragă.îmi ești prietenă, nu ești ca celelalte " și eu de multe ori îi spun "și dacă s-ar întâmpla ceva între noi oricum nu te-ar interesa până la urmă " iar el îmi spune că de fapt nu e așa ca să îmi satisfacă o curiozitate. Mă sună de multe ori, vorbim la telefon, dar lucruri normale nu subiecte taboo și chestii de adolescenți ci lucruri absolut normale! De când am primit sărutul acela tot la el îmi zboară mintea și atunci când există vreun weekend să nu iasă cu noi parcă mă simt incompletă oarecum. sunt curioasă de ce credeți. oare mă place? sau îi sunt dragă într-un anumit fel. ori mă consideră o oarecare fată ca celelalte după care umblă? aș aprecia răspunsurile drăguțe și folositoare :3 mulțumesc.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ti-ai insela prietenul/iubitul printr-o aventura oarecum "nevinovata" datorita doar acelui sarut, sau simti ceva mai mult decat o simpla atractie ""prieteneasca""? Te-ai intrebat inainte de a posta aceasta intrebare care iti sunt sentimentele reale in privinta celor doi ""pretendenti"" deoarece am impresia ca ca nu formati un cuplu bine sudat prin sentimente de iubire. Oare tu te consideri : ""o oarecare fată ca celelalte după care umblă?"" din moment ce pui aceasta intrebare privitoare la el?

| ImNutellingYou explică (pentru corbulalbrosu):

Nu e vorba că mi-aș înșela prietenul pentru acel sărut...nu aș vrea să am aventuri cu amicul meu pentru că m-aș simți întradevăr vinvoată dar mă întrebam dacă ține la mine sau mă consideră o oarecare fată ca celelalte după care umblă ..pentru că dacă ar fi așa m-aș simți ca o idioată, sunt curioasă dacă și el ține la mine, fiind amicul meu cel mai bun sau îi sunt indiferentă.

| corbulalbrosu a răspuns:

Germenii iubirii exista in amandoi si incep sa inmugureasca chiar sunt pe cale de a da si radacini spun asta in contextul urmatoarei fraze: dar îmi spune " îmi ești dragă.îmi ești prietenă, nu ești ca celelalte " și eu de multe ori îi spun "și dacă s-ar întâmpla ceva între noi oricum nu te-ar interesa până la urmă " ceea ce m-a pus pe ganduri este faptul ca nu l-ai respins ferm cu vehementa, l-ai lasat sa spere intr-o viitoare posibilitate mai ales ca afirmi :""De când am primit sărutul acela tot la el îmi zboară mintea și atunci când există vreun weekend să nu iasă cu noi parcă mă simt incompletă oarecum."" Sa stii ca de cele mai multe ori aceste indoieli pot reprezenta mai mult decat iti poti da seama.Sunt trecut prin ""multe lupte"" din care am ramas chiar cu rani asa ca te sfatuiesc sa analizezi cat mai bine situatia voastra si sa decizi ce doresti de fapt cu adevarat.

| Brotacel12 a răspuns:

Te-ai indragostit, dar nu stiu in ce masura sa cred ca el te place..., daca spui ca e supraelastic, de mintit te poate minti frumos cand zice ca esti altfel, nu ca celelalte. Pe moment ar trebui doar sa te gandesti la ce simti pentru el si la ce simti pentru iubitul taul, si dupa sa te gandesti daca vrei sa se infiripe ceva intre voi, numai bine!

| dada123 a răspuns:

Pai un lucru e clar, a inceput sa-ti placa putin/mult de el, chiar daca nu-ti dai seama. Si de el doar tu poti sa-ti dai seama, e prietenul tau, tu trebuie sa-l cunosti in asa fel incat sa-l descri. big grin

| ImNutellingYou explică (pentru dada123):

Mda..aici nu pot să neg, îmi place oarecum de el, nu știu dacă e doar atracția fizică de moment sau e ceva mai mult, nu îmi pot explica în totalitate ce se întâmplă cu mine, de obicei nu pun suflet repede dar el mă atrage într-un mod inexplicabil. Datorită caracterului, lui puțin deplasat nu îmi pot da seama dacă simte la fel sau nu.