| anonim_4396 a întrebat:

am mari emotii, intr-o saptamana incep facultatea, este 1 an, si as dori cateva sfaturi din partea celor care au trecut peste acest pas.Cum trebuie sa ma imbrac in 1 zi de facultate? cum sa fac o impresie buna la profesori? cum imi pot face noi prieteni cat mai repede? la ce ora ar trebui sa fiu in 1 zi de facultate? va multumesc mult.Cel mai complet raspuns primeste fundita!:*:*:.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te stresa. Nu e ca la liceu. Nu trebuie sa faci impresie la nimeni. Nici macar nu ai sa stii cine iti sunt colegii in prima zi, vei avea sute de colegi nu 20 ca in liceu. Chiar nu conteaza cand ajungi in prima zi ca nu iti pune nimeni absente si nu le pasa daca vii sau nu. Trebuie doar sa stii orarul si in ce grupa esti si sa te duci la laboratoare si seminarii