| AvalohAlyn a întrebat:

M-am transferat la alt liceu pe filologie si deci sunt elev nou si am mari emotii cu privire la colectivul clasei si al profesorilor...Deci cum sa fac o impresie buna si cum sa ma imprietenesc repede si sa ma acomodez cu noul colectiv? A mai trecut cineva printr-un transfer? Ce sfaturi imi dati, cum sa nu imi mai para asa greu si sa am emotii?

Răspuns Câştigător
| SergiuBoss11 a răspuns:

In primul rand, ai putea sa nu te mai gandesti la asta:"oare ma voi face placut? ce parere vor avea despre mine?" daca sunt copii buni te vor accepta imediat.