| AvalohAlyn a întrebat:

M-am transferat la alt liceu pe profilul filologie si deci sunt elev nou si am mari emotii cu privire la colectivul clasei si al profesorilor...Deci cum sa fac o impresie buna si cum sa ma imprietenesc repede si sa ma acomodez cu noul colectiv? A mai trecut cineva printr-un transfer? Ce sfaturi imi dati, cum sa nu imi mai para asa greu si sa am emotii?

Răspuns Câştigător
| Belcota_Cernescu_Nicoleta_1999 a răspuns:

Buna! Eu am patit la fel, m-am transferat, tot la filologie, la inceputul anului. Colegi noi-reguli noi. In prima saptamana stateam mai aproape tot timpul in clasa pentru a vedea cum sunt si cum se comporta restul colectivului. Dupa ce i-am cunoscut pe toti si stiam exact care sunt preferintele lor am inceput sa ma bag in vorba cu ei(evident am mai vorbit, dar nu in exces), sa ies cu ei pana cand si-au facut o impresie buna despre mine. Sper sa mearga si la tine! Bafta!

| AvalohAlyn explică (pentru Belcota_Cernescu_Nicoleta_1999):

Mltumesc mult. Sper si eu sa fie bine.

1 răspuns: